Kultura Styl życia

Szczypta nadziei – Agnieszka Olejnik

Szczypta nadziei

Agnieszka Olejnik potrafi pisać w sposób, który napełnia serca optymizmem i wiarą w lepsze jutro. Jeśli szukasz przyjemnej lektury na jesienny wieczór, czegoś, przy czym się zrelaksujesz, koniecznie sięgnij po książkę pt. Szczypta nadziei. To jedna z pierwszych powieści świątecznych, jaka ukazała się w tym roku nakładem Wydawnictwa Filia.

Magia powieści świątecznych

Powieści świąteczne mają w sobie coś magicznego, przez co cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników.  To idealna lektura na jesienne wieczory, który niestety stają się coraz dłuższe.  Książka Agnieszki Olejnik po raz kolejny porusza najczulsze struny w sercu czytelnika. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Dworek w Miłosnej

Kojarzysz mieszkańców niewielkiego, aczkolwiek malowniczego miasteczka Miłosna, w którym czas biegnie powoli? Agnieszka Olejnik po raz kolejny zaprasza swoich czytelników do pięknego dworku utrzymanego w stylu angielskim.  To właśnie w nim ma miejsce większość wydarzeń opisanych w książce.

Przygotowania do Bożego Narodzenia

W Miłosnej wszyscy przygotowują się do zbliżającego się Bożego Narodzenia. To wyjątkowe święta, chyba najbardziej rodzinne i klimatyczne.  Ada wciąż cierpi z powodu rozstania z Igorem, nie jest jej łatwo, ale nie poddaje się czarnym myślom. Na czas leczenia złamanego serca udaje się na do dawnego mieszkania. Chce nabrać dystansu do mężczyzny, z którym niegdyś łączyło ją bardzo wiele.

Pierwsza miłość

Syn Ady, Dawid, właśnie zakochał się po raz pierwszy w swoim życiu. Jednocześnie znajduje prawdziwą przyjaźń, której każdy z nas potrzebuje do szczęśliwego życia. Z kolei Monice należy na odzyskaniu zaufania męża i odbudowie rodziny. Czy każdy z bohaterów dworku w Miłosnej otrzyma pod choinkę to, o czym marzy?

Lekkie pióro Agnieszki Olejnik

Agnieszka Olejnik w powieści Szczypta nadziei w niezwykle lekki sposób opisuje poważne tematy. Znajdziemy tutaj wątek dotyczący znęcania się nad zwierzętami, alkoholizmu rodzica, zdrady małżeńskiej i poczucia wyobcowania. Agnieszka Olejnik posługuje się piękną polszczyzną, dzięki czemu książkę czyta się naprawdę przyjemnie.

Komentarze (3)

Goplana

1 rok temu

Szykuje się piękna powieść świąteczna. Co roku o tej porze sięgam po tego typu książki, aby poczuć magię Bożego Narodzenia:)

Zostaw komentarz