Kultura Styl życia

Szczęście w mazurskim domu – Katarzyna Janus

Szczęście w mazurskim domu – Katarzyna Janus

Katarzyna Janus, która z wykształcenia jest lekarzem i pracuje w swoim zawodzie, tworzy piękne i wzruszające powieści obyczajowe.  Jej najnowsze dzieło nosi tytuł Szczęście w mazurskim domu. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Co tym razem przygotowała dla swoich czytelniczek Katarzyna Janus?

Błękitny Dom – miejsce dla zbłąkanych dusz

Błękitny Dom to miejsce niezwykłe, odziedziczyła go Tosia, która postanowiła uczynić z tego starego domu pensjonat dla turystów spragnionych ciszy i spokoju. Kobieta ma bardzo dobre serce i przygarnęła pod swój dach dwie kobiety w ciężkiej sytuacji życiowej.  Jedna z nich, Zosia, uciekła od męża, który stosował wobec niej przemoc. Druga, Paulina, gdy zaszła w ciążę, została wyrzucona przez ojca z domu i znalazła się na ulicy. Los wynagrodził Tosi jej dobre serce, znalazła szczęście u boku Kuby. To właśnie u niego pomieszkuje, odwiedzając pensjonat od czasu do czasu, aby sprawdzić, Zosia z Pauliną dają sobie radę z klientami.

Samotna matka, która nie mogła liczyć na pomoc własnych rodziców

Paulina wychowuje malutkiego Maciusia. Jego ojciec nie żyje, został zamordowany przez mafię, której był winien pieniądze pochodzące z handlu narkotykami. Paulina nie wiedziała, czym zajmuje się Maciej. Po śmierci na jaw wyszło wiele wstrząsających sekretów, które okazały się dla niej niezwykle bolesne. Ojciec Pauliny, gdy ta tylko zaszła w ciążę, wyrzucił ją z domu i nie pozwolił z niego zabrać żadnych rzeczy. Jej matka nie protestowała, ponieważ zawsze była podporządkowana woli męża.

Kiedy zaręczyny przerażają kobietę

Paulina od pewnego czasu spotyka się z Brunem. Mężczyzna jest przystojny, zamożny i zapatrzony w młodą matkę jak w obrazek. Szczerze kocha Maciusia i potrafi się nią opiekować. Dba także o jej potrzeby seksualne. Paulina jest przy nim szczęśliwa, ale czegoś jej brakuje. Gdy Bruno jej się oświadcza, czuje się przyparta do muru. Nie potrafi mu odmówić, nie chce bowiem sprawić przykrości mężczyźnie, który tak bardzo jej pomógł, zwłaszcza że otacza ich grono przyjaciół. Niestety, przyjęcie zaręczyn ciągle ciąży Paulinie.

Tajemniczy mężczyzna, który budzi silne emocje

Pewnego dnia w pensjonacie zjawia się przystojny i tajemniczy mężczyzna. Paulinie cały czas wydaje się, że gdzieś go już widziała. Kacprowi początkowo towarzyszy piękna kobieta, ta jednak pospiesznie opuszcza Błękitny Dom.  Paulina ma wyraźną słabość do tego uśmiechniętego mężczyzny. Wywołuje w niej emocje, jakich nie odczuwa w towarzystwie Bruna. Którego z nich wybierze Paulina? Czy odnajdzie wreszcie szczęście w miłości? Czy Zosia ustabilizuje swoje życie po fazie przygodnych romansów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Szczęście w mazurskim domu.

Szczęście w mazurskim domu, czyli książka, którą można czytać osobno

Choć Katarzyna Janus wcześniej wydała książki nawiązujące do Błękitnego Domu, to Szczęście w mazurskim domu można również czytać, nie znając poprzednich części. Każda z nich rozpoczyna się bowiem krótkim przybliżeniem relacji między głównymi bohaterami.  Niemniej osoby, które pragną poznać cały cykl, powinny zacząć od pierwszej części, aby nie odbierać sobie przyjemności z lektury. Szczęście w mazurskim domu to pełna ciepła powieść obyczajowa, której akcja toczy się wartko i przez to wciąga czytelnika.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz