Moda

Szafa na nowo, czyli jak wykorzystać nienoszone ubrania?

Szafa na nowo

Zdjęcie autorstwa Artem Beliaikin z Pexels

Ostatnio wiele popularnych vlogerek modowych nagrywa filmiki z cyklu szafa na nowo. Zadaniem każdej z nich jest wyjęcie z szafy nieużywanych ubrań i zainspirowanie się nimi. Chodzi o to, aby nienoszone rzeczy wreszcie zostały przez nas wykorzystane w stylizacjach. Szafa na nowo ma jednocześnie zachęcić nas do zabawy w obrębie posiadanych zasobów. Podpowiadamy, jak wykorzystać nienoszone ubrania.

Wyciągnij z szafy nienoszone ubrania

Zanim przystąpisz do challenge`u, sprawdź, jakich ubrań nie nosisz. Wyjmij wszystko z szafy i na jednej kupce układaj rzeczy, z których często robisz użytek, a na drugiej te, o której zapomniałaś. Już na tym etapie możesz sobie uświadomić, iż dysponujesz ubraniami, które obecnie są bardzo modne. W rezultacie nie musisz tracić na nie pieniędzy w sieciówkach, ponieważ już je posiadasz.  To także wartościowa lekcja dla ciebie, ponieważ pokazuje, jak wiele ubrań kupujesz, a jak niewiele spośród nich realnie nosisz. Może następnym razem zastanowisz się nad zakupem danej rzeczy, bardziej go przemyślisz, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Sprawdź, czy mieścisz się w nienoszonych ubraniach

Niestety, im dłużej nie nosimy danych ubrań, tym większe ryzyko, że już na nas nie pasują. Zmierz każdą z zapomnianych rzeczy. Jeśli wciąż dobrze na tobie leży, zostaw ją sobie. Jeśli okaże się dla ciebie za mała lub za duża, sprzedaj ją na serwisie aukcyjnym. W ten sposób odzyskasz chociaż część zainwestowanych pieniędzy. Możesz też oddać daną rzecz swojej przyjaciółce, mamie czy siostrze lub zanieść ją potrzebującym.

jak wykorzystać nienoszone ubrania
Zdjęcie autorstwa Victoria Borodinova z Pexels

Wymyśl kilka stylizacji z nienoszonymi ubraniami

Projekt szafa na nowo często wiąże się z tworzeniem stylizacji z nienoszonymi ubraniami. Bardzo często mamy bowiem w garderobie ciekawe rzeczy, które leżą w niej miesiącami, ponieważ nie mamy koncepcji, z czym je zestawić. Teraz, gdy masz wolną chwilę, zastanów się nad tym na spokojnie. Stwórz kilka stylizacji, zrób im zdjęcia, dzięki temu, gdy będziesz spieszyła się rano do pracy, unikniesz niepotrzebnego stresu. Po prostu wyciągniesz nieużywane ubranie i połączysz je z tym, co wcześniej przetestowałaś.

Szafa na nowo. Odśwież nienoszone ubrania i umieść je z przodu szafy

Aby projekt szafa na nowo okazał się sukcesem, wypierz nienoszone ubrania, wyprasuj je i powieś na wieszakach albo ułóż z przodu szafy. Dzięki temu będziesz o nich pamiętać. Czasem niektóre ubrania mają ogromny potencjał i są wygodne, ale nie nosimy ich, bo włożymy je w głąb szafy i potem o nich zapominamy. Jeśli postawisz je z przodu, to siłą rzeczy będziesz wiedziała, że masz je wykorzystać w swoich stylówkach.

Dodaj komentarz