Miłość i związki

Sygnały ostrzegawcze, które wskazują na kryzys w związku

kryzys w związku

Kryzys w związku z reguły nie pojawia się z dnia na dzień. On rodzi się tygodniami, a nierzadko miesiącami. Wiele związków się rozpada dlatego, że osoby, które je tworzyły, zbyt późno spostrzegły pewne problemy i nie podjęły stosownych działań. Przedstawiamy sygnały ostrzegawcze, które wskazują na kryzys w związku.

Stawianie partnera w negatywnym świetle

Czasem jeden z partnerów zaczyna myśleć o drugim jak o gorszym. Może mu wypominać braki intelektualne, nieumiejętność zachowania się w towarzystwie, kiepski ubiór, problemy z cerą etc. Czasem takie informacje pozostawiamy tylko dla siebie, np. uważamy, że nasz partner jest słaby w seksie, niezbyt dobrze radzi sobie z zarządzaniem finansami lub gotowaniem. To normalne, że nikt z nas nie jest idealny. Warto jednak zaznaczyć, że w zdrowym związku nie myślimy źle o partnerze, nie postrzegamy go jako gorszego, umiemy docenić jego zalety. Jeśli uważasz, że on jest od ciebie gorszy, wasz związek wisi na włosku. Prędzej czy później zaczniesz okazywać partnerowi brak szacunku i wasza relacja po prostu się rozpadnie.

Tajemnice skrzętnie skrywane przed partnerem

Każdy z nas miewa jakieś tajemnice. Czasem chodzi o drobiazg, np. o to, że właśnie pokłóciłyśmy się z mamą. Niekoniecznie chcemy o tym informować partnera, bo nie dotyczy to jego osoby. Mamy do tego prawo. Gorzej, gdy ukrywamy przed nim swoje plany na przyszłość, chęć zmiany pracy, spotkania z nowo poznanym kolegą etc. To świadczy o kryzysie zaufania w związku oraz tym, że obie strony się od siebie oddalają. Gdy pewnego dnia prawda wyjdzie na jaw, możesz mieć spore kłopoty.  Partner może nie wybaczyć zatajania pewnych informacji.

Częste kłótnie w związku

To normalne, że w każdym związku pojawiają się kłótnie. W końcu pochodzimy z różnych światów, zostaliśmy też wychowani w duchu innych wartości. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się kłócić non stop, po czym strzelać focha lub fundować sobie ciche dni. Obu stronom powinno zależyć na wypracowaniu kompromisu i jak najszybszym pogodzeniu się ze sobą. Jeśli w pewnym momencie pojawia się obojętność, jest ci wszystko jedno, czy się dogadacie, to znak, że wasz związek umarł.

Łączy was tylko wspólne mieszkanie

Czasem dwie osoby, które tworzą związek, zachowują się jak współlokatorzy. Nie rozmawiają ze sobą, nie okazują sobie czułości. Jedyną rzeczą, którą robią razem, to składają się na rachunki, które trzeba opłacić. Jeśli tak wygląda wasz związek, brakuje w nim bliskości, czułości i erotyzmu, musicie się liczyć z tym, że może się niebawem rozpaść. Aby do tego nie dopuścić, potrzebna jest szybka reakcja.

Dodaj komentarz