Kultura Styl życia

Światło o poranku – Krystyna Mirek

światło o poranku

Krystyna Mirek zabiera czytelników z powrotem do Willi pod Kasztanem. Magda waha się, czy dać szansę Antkowi. Bianka czuje, że zakochała się bez wzajemności. Na dodatek Konstanty jest zmienny jak trawa na wietrze.  W powieści Światło o poranku Krystyna Mirek przygotowała dla nas sporo niespodzianek.

Czy Magda zaufa Antkowi?

W poprzedniej części dowiedzieliśmy się, że Konstanty zerwał z Magdą za pośrednictwem SMS-ów. Chwilę później oświadczył się Luizie Jarząbek, szefowej swojej byłej narzeczonej.  Magda bardzo przeżyła to rozstanie, jednak w trudnych chwilach mogła liczyć na wsparcie braci i Antka. Ten ostatni nawet nie zorientował się, kiedy zakochał się w siostrze swoich kolegów.  Niestety, choć Magda darzy Antka sympatią, nie potrafi mu zaufać. Sprawę dodatkowo komplikuje rozmowa podsłuchana na przystanku autobusowym. Tymczasem wszyscy, na czele z babcią Kaliną, dopingują związkowi Magdy i Antka.

Kobieta poróżni dwóch braci?

Pomiędzy braćmi następuje rozłam. Michał uważa, że Bianka zakochała się w lekkoduchu, Bartku. Nie ma zielonego pojęcia, że siostra Antka ma słabość właśnie do niego. Z Bartkiem łączy ją przyjaźń, tych dwoje od razu znalazło wspólny język.  Mężczyzna służy jej też do bycia blisko Michała. Ten jednak jest przekonany, że Bianka woli jego młodszego brata i zachowuje wobec niej dystans. To właśnie chłód bijący od Michała sprawia, że Bianka cierpi. Nawet po powrocie do Warszawy nie potrafi zapomnieć o źle ulokowanym uczuciu.

Konstanty wkracza na trudną ścieżkę dorosłości

Tymczasem Konstanty postanawia sprzeciwić się ojcu i pójść własną drogą. Zrywa zaręczyny z Luizą, ponieważ pragnie wrócić do Magdy. Na dodatek pragnie zostać psychologiem sportu, co nie podoba się z jego ojcem. Ustala z nim, że odtąd zacznie żyć na własny rachunek i wyprowadzi się z domu. Gdy pragnie pogodzić się z Magdą, spotyka Biankę i to niej zakochuje się po raz pierwszy w życiu.

Światło o poranku – powieść o trudnych wyborach młodych ludzi

Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Czy Bianka wybierze Michała, a może ciepłe uczucia wyzwoli w niej Konstanty? Czy Magda w końcu zaufa Antkowi, czy pisany jest jej inny mężczyzna? Jak naprawdę wyglądał romans Patrycji z ojcem Bianki oraz Antka? Czy kobieta rzeczywiście jest tak zła, jakie sprawia wrażenie?

Krystyna Mirek skłania do refleksji i wzrusza

Światło o poranku to pełna ciepła powieść obyczajowa, która opowiada o dylematach sercowych młodych ludzi. Pokazuje ona jednocześnie, dlaczego warto walczyć o prawdziwą miłość. Przykład Patrycji pokazuje, że nigdy nie należy poddawać się już na starcie. Jeśli kogoś kochasz, musisz dać mu szansę, doprowadzić sprawę do końca, aby później niczego nie żałować. Prawdziwa miłość bowiem czasem zdarza się tylko raz w życiu i nie należy jej przegapić, bo później możemy już nigdy nie zaznać szczęścia.  Patrycja mogła mieć wszystko, czego pragnęła, gdyby nie zabrakło jej odwagi i determinacji. Przegrała swoje życie uczuciowe, nim to tak naprawdę się rozpoczęło. Światło o poranku skłania do refleksji i wzrusza. To kolejna świetna powieść Krystyny Mirek, która w zeszłym tygodniu na swoim blogu poprosiła czytelników o wskazanie bohaterów serii Willi pod Kasztanem, których losy powinny zostać ujęte w odrębnym tomie.

Komentarze (7)

dulcynea

5 lat temu

Bardzo lubię książki Krystyny Mirek , każda przeczytana podobała mi się .
Tę także pragnę przeczytać . Okładka bardzo ładna , wiosenna i świeża 🙂

Irena

5 lat temu

A ja nie miałam okazji jeszcze przeczytać książek tej autorki. Może faktycznie warto przejść się do biblioteki lub księgarni.

Mindi

5 lat temu

Zapowiada się ciekawa powieść. Lubię tę autorkę, jej książki są naprawdę piękne, jest w nich wile ludzkich historii.

Tess

5 lat temu

Przeczytałam już dwie książki pani Mirek. Piękne są te książki. Pójdę jutro do biblioteki i zapytam o nowy tytuł. Czasami trzeba czekać w kolejce i się pytać ale jak znam tytuł lładnej książki to czekam cierpliwie.

Goplana

5 lat temu

Uwielbiam książki Krystyny Mirek, I tom czytałam i był świetny. Zobaczę, czy jest gdzieś promocja na „Światło o poranku”.

Zostaw komentarz