Kultura Styl życia

Światło gwiazd – Krystyna Mirek

Światło gwiazd Krystyna Mirek

Światło gwiazd stanowi czwarty tom Willi pod kasztanem, serii, która spotkała się z ciepłym przyjęciem czytelników. Krystyna Mirek po raz kolejny zabiera nas w to malownicze miejsce, gdzie splatają się losy różnych osób.

Śmierć Mariusza Mirskiego

Główną bohaterką powieści Światło gwiazd jest Dorota, matka Konstantego, który w pierwszym tomie zaręczył się z Magdą, a potem się z nią rozstał.  Kobieta niedawno pochowała męża, który należał do osób apodyktycznych i skupiających się wyłącznie na pracy. Dorota nie czuje żalu po śmierci męża. Nie cierpi po jego stracie. Nie jest to kobieta pozbawiona ludzkich uczuć i empatii, wręcz przeciwnie. Po prostu jej małżeństwo od dawna istniało tylko na papierku. Dorota była ozdobą Mariusza oraz organizatorką wytrawnych kolacji dla jego partnerów biznesowych. W rzeczywistości między nią a mężem od dawna nie działo się najlepiej. Tych dwoje oddaliło się od siebie na długo przed śmiercią Mariusza. Wtedy Dorota przeżyła jego stratę, a teraz po prostu wie, że pewien etap jej życia zakończył się.

Jak szybko po śmierci męża wypada się zakochać?

Pani Mirska jedzie do Warszawy pendolino, aby odebrać pośmiertną nagrodę przyznaną jej mężowi przez innych biznesmenów. W pociągu spotyka astrofizyka, który rozbudza w niej pożądanie i pragnienie bliskości. Mężczyzna jest bezpośredni i zaprasza ją na wieczorną randkę. Dorota początkowo oburza się jego propozycją, po czym na nią przystaje. Niestety, gdy dzieli się swoimi przeżyciami ze starszym synem, dowiaduje się, że depcze pamięć po zmarłym mężu. Czy Dorota odważy się zawalczyć o własne szczęście? Czy da szansę rodzącemu się uczuciu?

Bartek poznaje smak prawdziwej miłości

Równolegle rozgrywają się losy młodszych bohaterów Willi pod kasztanem. Bartek walczy o względy Ani, która  konsekwentnie nie okazuje mu większego zainteresowania, co tylko mobilizuje mężczyznę do zwiększenia wysiłku. Prawdopodobnie gdyby dziewczyna od razu mu uległa, to szybko straciłaby jego atencję. Tymczasem sytuacja prezentuje się naprawdę ciekawie.

Magda i Antek podchodzą do siebie jak do jeża

Michał i Bianką szykują się do wyprowadzki na swoje. Mają dość przedłużającej się obecności Iwony oraz Patrycji. Natomiast Magda i Antek wciąż krążą wokół siebie. Między nimi można wyczuć silną chemię, ale żadne z nich nie umie nadać odpowiedniej ramy tej relacji. Czy tych dwoje odważy się wreszcie umówić na prawdziwą randkę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w najnowszej powieści Krystyny Mirek pt.  Światło gwiazd.

Światło gwiazd – powieść pełna emocji

Krystyna Mirek po raz kolejny poruszyła w swojej książce ważne tematy społeczne. Jednym z nich niewątpliwie jest śmierć męża, który już dawno stał się osobą daleką emocjonalnie. To także książka, która skłania do zadania sobie pytania: kiedy jest odpowiednia pora na poznanie nowego partnera? Czy koniecznie trzeba odczekać określony czas? A może dać szansę miłości, która pojawiła się znienacka? Światło gwiazd to powieść, która funduje nam morze emocji.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz