Styl życia

Świąteczne prezenty – kiedy zacząć je kupować?

prezenty świąteczne kiedy zacząć je kupować

Gwiazdka to wyjątkowy czas. Trzeba się do niego starannie przygotować. Nie warto odkładać na ostatnią chwilę zwłaszcza kupowania prezentów. Musisz pamiętać o tym, że o ile przy zwykłych okazjach (np. urodziny czy imieniny) do obdarowania masz tylko jedną osobę, o tyle pod choinką wypadałoby umieścić choćby niewielki drobiazg dla każdego członka rodziny (a czasem też zaproszonych na Wigilię gości). Dlatego też warto zawczasu pomyśleć o tym, jakimi prezentami chcesz obdzielić swoją rodzinę i znajomych. Zasadnicze pytanie brzmi – jak wcześnie? Warto znaleźć na nie odpowiedź, pamiętając jednak, że wszystko zależy od indywidualnych okoliczności.

 

Święta bez prezentów to jak… żołnierz bez karabinu?

Ostatnio dużo (i nie bez racji) mówi się o nadmiernym skomercjalizowaniu świąt Bożego Narodzenia. Rzeczywiście, skupianie się tylko na zewnętrznym wymiarze świętowania nie ma większego sensu. Niemniej jednak nie warto popaść też w inną skrajność, polegającą na zupełnym zlekceważeniu bliskich i poskąpieniu im choćby symbolicznego podarunku na gwiazdkę. Ile byśmy nie zaprzeczali i mówili, że nie jest to dla nas ważne, prawda jest taka, że wszyscy czekamy z utęsknieniem na ten magiczny moment, gdy po uroczystej wigilijnej kolacji zasiądziemy do wspólnego kolędowania i wręczymy sobie nawzajem prezenty, będące świadectwem naszej miłości i przywiązania.

Nie tylko dzieci i młodzież przywiązują do tego szczególną wagę, ale także ludzie dorośli. Zakupy tuż przed świętami, gdy ma się wiele osób do obdarowania, zwykle bywają bardzo męczące i stresujące. Na przedświąteczną gorączkę trzeba przygotować się już wcześniej, zanim ona nadejdzie na dobre. Unikniemy w ten sposób ryzyka podarowania bliskim nietrafionych upominków, których z pewnością pozbędą się oni zaraz po świętach.

Odpowiedni czas na świąteczne zakupy

Wstępną listę planowanych prezentów dla każdego członka rodziny oraz przyjaciół powinniśmy sporządzić już pod koniec października albo najpóźniej na początku listopada. Już w tym czasie warto dyskretnie wypytać się najbliższych, co im ostatnio najbardziej przypadło do gustu. Przed przystąpieniem do zakupów warto też określić budżet, który chcemy przeznaczyć na inwestycje w świąteczne prezenty.

Nabycie nawet kilkunastu drobiazgów może poważnie nadwerężyć nasz prywatny kapitał, dlatego poleca się, aby związane z nim wydatki rozłożyć w czasie (najlepiej na dwa lub trzy miesiące wstecz). Oczywiście, można też spokojnie poczekać na organizowane po 15 grudnia przez wiele punktów handlowych przeceny. W takiej sytuacji warto jednak już wcześniej dysponować pomysłem na upominki dla domowników i gości. To pozwoli nam zaoszczędzić czas oraz nerwy na gorączkowe poszukiwania podarunków na ostatnią chwilę przed Wigilią.

Przedświąteczne zakupowe szaleństwo w internecie

Dobrym pomysłem jest kupowanie upominków w sklepach internetowych, które co rusz organizują jakieś akcje promocyjne dla swoich klientów. Takie rozwiązanie sprzyja też uniknięciu kolejek w sklepach, o które nietrudno w gorącym przedświątecznym czasie. Jeśli już buszujesz po internecie w poszukiwaniu pomysłów na prezent, zajrzyj koniecznie na stronę sklepu Many Mornings. Dostępne tam skarpetki do garnituru ozdobione różnymi motywami graficznymi z pewnością przyciągną Twoją uwagę. Pomyśl – może warto byłoby nabyć zestaw takich skarpetek dla całej rodziny? Wręczone na długo przed świętami, mogłyby one z powodzeniem także spełnić funkcję skarpety na prezenty dla św. Mikołaja zawieszonej nad kominkiem…

Komentarze (3)

Zostaw komentarz