Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Swap party na wiosnę

swap party

Wiosna to okazja do odświeżenia garderoby, ale niekoniecznie musi być związana z wydatkami finansowymi.  Mamy nieco inną propozycję w postaci swap party na wiosnę! Co to takiego? Na czym polega i jaki ma związek z ubraniami?

Czas na swap

Już kilka lat temu o swap party zrobiło się w naszym kraju głośno. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odświeżyć swoją szafę, nie wydając przy tym ani grosza. Nieprawdopodobne? A jednak! Swap party to nic innego jak wymiana ubrań. Każdy z uczestników przynosi ubrania, które już mu się znudziły i zalegają na dnie szafy. Ile razy kupiłyśmy coś, czego nie założyłyśmy ani razu? No właśnie, zbyt wiele razy, dlatego swap party wydaje się być idealnym pomysłem na wiosnę, kiedy zwykle robimy przegląd szafy i pragniemy pozbyć się niektórych rzeczy. Ubrania, buty, dodatki – wymianie mogą podlegać różne elementy naszej garderoby. Swap party okrzyknięto nie tylko świetna rozrywką dla kobiet, ale sposobem na kryzys i ograniczone możliwości finansowe. Nic tak nie sprawia przyjemności, jak zdobycie prawdziwej perełki na wymianie ubrań.

Swap party w różnych odsłonach

Swap party jak sama nazwa wskazuje, jest pewnego rodzaju imprezą, okazją do spotkania w mniejszym i większym gronie. Każdego roku, w większych miastach odbywają się sezonowe wymiany garderoby, gdzie panie mogą spędzić miło czas nie tylko na poszukiwaniu nowych ubrań, ale na rozmowach i wymianie swoich pasji. Swap party gromadzą prawdziwe tłumy, gdzie każda z pań może znaleźć coś dla siebie. A wszystko na zasadzie wymiany bezgotówkowej. Spotkanie tego typu z powodzeniem możemy zorganizować w gronie przyjaciółek. Wystarczy, że każda z pań przyniesie na imprezę ubrania, których chce się pozbyć. Później już tylko pozostaje przyjemny czas na przymierzanie oraz niekończące się rozmowy. Spotkanie będzie nie tylko praktycznym rozwiązaniem na zmianę garderoby, ale towarzyskim doświadczenie, a być może tradycja, kultywowaną co sezon. Dlaczego nie! W końcu każda okazja jest dobra, by spotkać się w gronie przyjaciół i znajomych.  Swap party możemy połączyć z kolacją, dobrym filmem czy tematyczną imprezą, np. w stylu lat 60. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, by dobrze się bawić.

wymiana ubrańKobiety zdecydowanie kupują za dużo ubrań. Często zakupy odbywają się pod wpływem chwili i emocji. Nie zastanawiamy się, czy dane ubranie dobrze będzie komponować się z resztą garderoby.  W efekcie szafy pękają w szwach. Dlatego organizowane coraz częściej swap party są okazją, by dać innym radość i samemu oddać się zabawie w polowanie na prawdziwe skarby. A przy okazji możemy nawiązać nowe znajomości z kobietami, które tak samo jak my uwielbiają modę.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

6 lat temu

Super pomysł takie swap party.To okazja do spotkania i pogawędki.A także okazja do wyminy ubrań,których już nie chcemy.

Tess

7 lat temu

Dobry pomysł. Ja także zamieniam się ubraniami z siostrami albo im wydaje co na mnie źle leży czy czegoś nie lubię. Mamy taki sam rozmiar.

filodendron

7 lat temu

Świetne, można by sobie z koleżankami powymieniać rzeczy i być zadowolonym. Moje koleżanki maja tak różne rozmiary garderoby, że słabo będzie z tym wymienianiem.

dulcynea

7 lat temu

To niezwykle ciekawy sposób na odświeżenie szafy . Już kiedyś o tym myślałam , ale się nie udało .
Teraz muszę znów pogadać z koleżankami, tym bardziej że mam ochotę na torebkę przyjaciółki .
Zobaczymy czy się uda ?

Danusiate

7 lat temu

Fajny pomysł! Ja czasami robię taką wymianę książek, o ubraniach nie pomyślałam, a to dobry sposób na odświeżenie garderoby. Niestety, zrobiłam już czystkę w szafach i wszystkie rzeczy wyniosłam do sklepu charytatywnego, więc muszę poczekać, aż nazbiera się nowy stosik 🙂

Zostaw komentarz