Dieta O dietach

Suplementy na odchudzanie – piperyna

suplementy na odchudzanie

Szczupłe i atrakcyjne ciało jest obiektem pożądania wielu osób. Nie każdy może pochwalić się idealną sylwetką, ale przecież zawsze możemy spróbować odchudzania. Suplementy na odchudzanie, od lat stanowią jeden z elementów rynku. Piperyna jest związkiem, który wspomaga utratę zbędnych kilogramów. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Suplementy na odchudzanie

Nawet zdrowa dieta nie jest w stanie sprawić, że nagle zaczniemy wyglądać jak modelki z pokazów – tak twierdzą niektórzy producenci specyfików na odchudzanie. Środki takie jak suplementy na odchudzanie mają pomóc nam w uzyskaniu wymarzonego wyglądu. Doskonale wiemy, że nasz organizm potrzebuje witamin. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić ich wystarczającej ilości, wtedy potrzebna jest suplementacja. W przypadku odchudzania, chodzi nie tylko o uzupełnienie witamin czy soli mineralnych, ale wykorzystanie składników, które przyspieszają spalanie tłuszczu, zmniejszają apetyt czy pomagają w usunięciu toksyn. Samodzielne produkty nie gwarantują natychmiastowej utraty wagi, ale mogą przyspieszyć ten proces i przybliżyć nas do celu.

Piperyna

Piperyna jest związkiem chemicznym, który występuje w czarnym pierzu. Stąd pochodzenie nazwy tej substancji, która zwykle ma kolor bezbarwny, choć może także przybrać barwę kremowożółtą. Piperyna w benzynie i niektórych alkoholach. Związek ten charakteryzuje się ostro-gorzkim smakiem. Występuje w formie kryształków. Dawniej  była stosowna na anginę, choroby serca a nawet gangrenę. Jest znana w chińskiej medycynie ludowej.

Piperyna na odchudzanie

czarny pieprzDopiero badania z 2012 roku wykazały skuteczność działania piperyny. To naturalny związek, więc tym bardziej wzbudza zaufanie i zachęca do jego stosowania. Piperyna przyspiesza spalanie tłuszczu, więc używają jej sportowcy i kulturyści. Wspomaga odchudzanie i działa korzystnie na pracę całego układu pokarmowego. Jest również odpowiednim środkiem do walki z cellulitem, co jest częstym problemem kobiet. Naturalny suplement nie powoduje skutków ubocznych, co bez wątpienia jest jej wielką zaletą. Zdecydowanie lepsze efekty stosowania piperyny obserwuje się razem z przyjmowaniem innych termogeników, czyli spalaczy tłuszczu. Wtedy rzeczywiście można schudnąć przy wspomaganiu się piperyną.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Emilly27k

7 lat temu

Dulcynea widzę,że jesteś odważna kobieta. Ładnie to wszystko się prezentuje w teorii, a co będzie w praktyce nie wiadomo. Moim zdaniem i tak będzie efekt jojo za jakiś czas.

dulcynea

7 lat temu

Nie jestem zwolenniczķą suplementacji, tak z zasady.
Uważam , że niekoniecznie działa .
Ale ta piperyna , jest naturalna -czemu nie spróbować?!

Emilly27k

7 lat temu

Ogólnie nie stosuje tego typu suplementu. Uważam ,że zbyt nadmierne odchudzanie szkodzi zdrowiu. Najlepszy sposób na odchudzanie to sport.

Zostaw komentarz