Osteoporoza Profilaktyka osteoporozy

Suplementy na mocne kości

suplementy-na-mocne-kosci

W aptekach można znaleźć wiele różnych suplementów diety, które mają zapewnić nam zdrowe i mocne kości. Jaki powinien być preparat idealny?

Po co nam suplementy?

Suplement diety to preparat, który pomaga nam uzupełniać w diecie różne składniki odżywcze. Suplementy diety są pomocne szczególnie w sytuacjach, gdy samą dietą nie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie wystarczającej ilości składników odżywczych. Taką sytuacją jest m.in. utrata gęstości mineralnej w kościach. Proces ten występuje u każdego człowieka, jest stopniowy i prawie niezauważalny, jednak jego pogłębianie może doprowadzić do rozwoju ciężkich chorób: osteopenii, a później osteoporozy. Ciężko jest dostarczyć do kości odpowiedniej ilości wapnia, by zaspokoić potrzeby organizmu.

Jaki suplement dla kości wybrać?

Istnieje wiele różnych suplementów diety opartych głównie o wapń, jednak sam wapń nie wystarczy by zadbać o zdrowe i mocne kości. Przyjmowanie dużych ilości samego wapnia może być prowadzić do jego odkładania w tkankach miękkich (np. w ścianach naczyń krwionośnych) zamiast w kościach. Jest to niebezpieczne dlatego warto sięgać po preparaty, które poza wapniem mają w sobie witaminy, które wspomagają odkładanie wapnia w kościach, czyli tam, gdzie powinien on dotrzeć. Przy suplementacji bardzo ważne jest, by wapń mógł odpowiednio się wchłonąć i wbudować w kość.

Tekst sponsorowany

W aptekach można znaleźć wiele różnych suplementów diety, które mają zapewnić nam zdrowe i mocne kości. Jaki powinien być preparat idealny?

Preparat CaDiK{nofollow} oprócz podstawowego składnika zawiera witaminę D3 oraz witaminę K2. Witamina D3 bierze udział w procesie wchłaniania się wapnia do organizmu i zapobiega jego wydalaniu. Z kolei witamina K2 uczestniczy w procesie wbudowywania go w strukturę kości. Jednocześnie też zapobiega odkładaniu się wapnia w tkankach miękkich. Takie połączenie gwarantuje, że suplementacja nie pójdzie na marne.

Suplement czy natura?

Jedno nie wyklucza drugiego. Suplementacja ma być jedynie uzupełnieniem diety, która pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Nic nie zastąpi naturalnych sposobów radzenia sobie z dolegliwościami. W przypadku kości najważniejsza jest dieta oparta na dużej zawartości wapnia, magnezu i witamin. Zwłaszcza witamina D3 jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia. Najskuteczniejszym sposobem jej pozyskania jest dieta bogata w ryby morskie, jajka i wątróbkę wieprzową.

Warto jednak pamiętać, że aby zapewnić optymalną dawkę witaminy D dla naszego organizmu należałoby zjeść ok 2,5 kg dorsza lub ok 2 kg wątróbki lub 25 kurzych jaj. Witamina D powstaje tez w wyniku syntezy skórnej, pod wpływem promieni słonecznych dlatego w pogodne i słoneczne dni warto spędzać czas na świeżym powietrzu.

Tekst sponsorowany

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

Jest tyle suplementów i nie wiemy który byłby odpowiedni.
Trzeba wiedzieć jakie składniki powinny tam się znajdować,
jakie witaminy.Suplement diety CaDK zawiera właśnie tte potrzebnnde witaminy.Ja natomiast łykam Ostercal 1250D

Mindi

7 lat temu

Pamiętam o suplementach diety, które wzmacniają kości. W czasie gdy moja dieta jest uboższa albo mało wychodzę na słońce to łykam tabletki, które zawierają wszystkie składniki, jakie potrzebują kości.

Zostaw komentarz