Dieta

Suplementy diety, o których nie możesz zapomnieć…

Suplementy diety, o których nie możesz zapomnieć

W ostatnim czasie sporo mówi się o suplementacji. Na rynku możemy znaleźć setki najróżniejszych specyfików, jednak nie każde z nich mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Chemiczne dodatki i konserwanty zamiast pomagać, szkodzą. Do tego wysoki koszt kapsułek rujnuje portfele. Do suplementacji trzeba jednak podejść z głową, ponieważ istnieje gro sprawdzonych produktów, które świetnie sprawdzą się w codziennej diecie. Dziś przedstawimy najważniejsze z nich.

  1. Suplementacja – tak czy nie?
  2. Cytrynian magnezu
  3. Kreatyna Creapure

Suplementacja – tak czy nie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy powinno się suplementować witaminy i minerały. Wiele zależy od indywidualnych preferencji organizmu i prowadzonego stylu życia. W dzisiejszych czasach, niestety nie każdy jest w stanie w 100% pilnować swojej diety i poziomu aktywności fizycznej. Dobrze zbilansowane posiłki są w stanie zagwarantować dużą dawkę witamin i minerałów, choć z drugiej strony, niewłaściwie łączenie pokarmów i picie kawy czy alkoholu potrafi wypłukiwać z organizmu cenne składniki. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest obserwacja własnego organizmu i konsultacja z lekarzem rodzinnym. Kiedy podejmiemy już decyzję o suplementacji, dobrze jest zapoznać się z ofertą sprawdzonych dostawców i wybierać produkty z krótkim składem.

Cytrynian magnezu

Cytrynian magnezu to jeden z najczęściej polecanych suplementów. Naukowcy docenili połączenie soli kwasy cytrynowego i magnezu, które charakteryzuje się bardzo wysoką wchłanialnością. Sam magnez natomiast, jest jednym z najważniejszych pierwiastków w organizmie. Odpowiada m.in. za prawidłowe działanie układu nerwowego, aktywuje enzymy przemiany białkowej, węglowodanowej i tłuszczowej czy usprawnia pracę szarych komórek. Jego niedobory mogą prowadzić do objawów takich jak kołatanie serca, nadpobudliwość, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia snu czy wzmożone wypadanie włosów i łamliwość paznokci.

Kreatyna Creapure

Kreatyna jest z pewnością dobrze znana wśród sportowców, choć każdy dorosły człowiek ma w swoim ciele od 80 do 130 gramów tej substancji. Jest ona niezbędna do życia i odgrywa kluczową rolę w transportowaniu energii w każdej komórce organizmu – w mięśniach, sercu, mózgu oraz innych narządach. Co ciekawe, naukowcy udowodnili, że kreatyna stosowana jako suplement diety potrafi zwiększyć wydolność fizyczną. Właśnie między innymi z tego względu jest często stosowana wśród osób uprawiających sport. Kreatyna creapure jest najczystszą i zarazem najlepszą postacią kreatyny na rynku o wysokiej jakości. Każda partia suplementu poddawana jest rygorystycznej kontroli, tak aby wykluczyć występowanie zanieczyszczeń i zapewnić gwarancję stosowania w pełni bezpiecznego suplementu o najwyższej możliwiej skuteczności.

Materiał partnera

Komentarze (4)

Zostaw komentarz