Kultura Styl życia

Stylistka podbija Manhattan – Rosie Nixon

Stylistka podbija Manhattan

Wiele młodych kobiet interesuje się modą i chciałoby związać się zawodowo z tą branżą. Część dziewczyn marzy o karierze modelki, ale są też takie, które pragną zostać stylistkami. Rosie Nixon w powieści Stylistka podbija Manhattan ukazuje historię Amber, której kariera nabiera spektakularnego tempa.

Od pracownicy butiku do asystentki stylistki

Przypomnijmy, że w poprzedniej części Amber zaczynała od pracy w jednym z butików.  Nieoczekiwanie zyskała posadę asystentki znanej stylistki gwiazd, która ubiera gwiazdy w Londynie. Amber poznaje świat, w którym aż roi się od celebrytów, drogich ubrań i ścianek.  Jej nowa praca zmienia także jej życie prywatne. Dzięki niej poznaje popularnego reżysera filmowego, w którym zakochuje się ze wzajemnością.

Nieoczekiwany wylot do USA

Stylistka podbija Manhattan to kontynuacja losów Amber. Po tym, jak kobieta zostawia posadę u ekscentrycznej i problematycznej stylistki gwiazd, Mony Armstrong, pracuje w Selfridges w Londynie. Jej życie osobiste także układa się bez zarzutu. Amber jest zakochana w swoim mężczyźnie. Niestety, ten otrzymuje świetną propozycję zawodową. Ma polecieć do USA, aby nagrać tam reality show o supermodelkach. Perspektywa rozstania przeraża Amber. Kobieta nie chce rozstawać się z ukochanym, boi się, że rozłąka zniszczy ich związek. Na dodatek jej partner ciągle będzie narażony na pokusy, w końcu zostanie otoczony przez grono pięknych i niezwykle atrakcyjnych kobiet.  Dlatego też Amber postanawia towarzyszyć swojemu ukochanemu.

Sukces konta na Instagramie

Po przylocie do Nowego Jorku Amber marzy o kontynuacji kariery stylistki, niestety, nie posiada wizy pracowniczej umożliwiającej jej legalne zatrudnienie. Dlatego też młoda kobieta postanawia  zyskać sławę na Instagramie. Prowadzone przez nią konto okazuje się sukcesem.  Niestety, wkrótce wybucha skandal, ponieważ jedną z jej fotografii polubiła spora grupa nazistów. Jak kobieta sobie z tym poradzi? Czy Amber przekuje skandal w swoje osobiste zwycięstwo i stanie się jeszcze bardziej sławna, w pozytywnym tych słów znaczeniu?

Powieść o modzie

Stylistka podbija Manhattan to świetnie skonstruowana, lekka powieść obyczajowa, która jest mocno osadzona we współczesnych realiach. Amber do zrobienia kariery wykorzystuje Instagram, który pozwala każdemu zyskać sławę i stałe źródło dochodów. To niezwykle demokratyczna aplikacja, która skrywa w sobie wiele możliwości. Stylistka podbija Manhattan to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośniczek mody.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz