Miłość i związki

Strach przed odrzuceniem – jak wybadać sytuację?

strach przed odrzuceniem

Mężczyźni i kobiety różnią się w podejściu do sfery emocjonalnej. Kobiety korzystają intensywnie z lewej półkuli mózgowej, która odpowiada za racjonalne i logiczne myślenie oraz z prawej półkuli, w której drzemią emocje. Tymczasem mężczyźni częściej wykorzystują prawą półkulę, przez co trudniej im wygasić negatywne emocje, w tym strach przed odrzuceniem. Podpowiadamy, jak bezpiecznie wybadać sytuację.

Poznaj ją lepiej

Mężczyźni popełniają ogromny błąd, zakładając, że rozmowa z kobietą, zaproszenie jej na spacer, to już nie wiadomo co. To normalne zachowanie, gdy dwoje ludzi się zna i chce spędzać ze sobą czas. Nie dowiesz się, co do ciebie czuje, jakie ma plany i intencje związane z twoją osobą, jeśli będziesz jej unikał. W ogóle nie ma nic złego w tym, że napiszesz czasem: co tam i zaproponujesz wspólne wyjście na miasto. W samym spotykaniu się na próżno szukać deklaracji czy wyznawania przez ciebie uczuć. Nie musisz się bać, że ona sobie nie wiadomo co pomyśli. Nie proponujesz jej przecież nie wiadomo czego, tylko spacer, wypad na piwo, pizzę, do kina, spotkanie u siebie.  Gdy zobaczysz, że ma dobre intencje i zaufasz jej, widząc, że nie chce ciebie skrzywdzić, jest porządną kobietą, wówczas możesz zrobić kolejny krok.  Proponuj spotkanie w taki sposób, aby nie mogła ci dać kosza. Trochę polotu i inteligencji, a osiągniesz sukces. Właśnie idę na pizzę, masz ochotę coś przekąsić?  Ze znajomymi idziemy do klubu, chcesz dołączyć? To tylko przykłady, że spotkanie można zaproponować w taki sposób, aby nie doświadczyć odrzucenia.

Poproś o opinię swoich znajomych

Mężczyźni zupełnie nie umieją odczytywać objawów kobiecego zainteresowania. Wyróżniamy tutaj dwa typy. Pierwszy w ogóle  nie zdaje sobie sprawę, że nie każdy uśmiech to zaproszenie do flirtu i łóżka. Drugi nie widzi jasnych i klarownych sygnałów, którymi kobieta daje mu znać: chcę, abyś mnie pocałował, zależy mi na tobie. W związku z tym warto wspomóc się opinią znajomych. Zabieraj ją na spotkania z przyjaciółmi płci obojga. Oni z pewnością będą potrafili trafnie ocenić, o co jej chodzi i czy możesz zrobić coś więcej. Powstrzymają cię też przed wyznaniem uczuć, gdy ona chce się tylko kumplować. Zaufaj swoim przyjaciołom, a zwłaszcza kobietom, one znają się na rzeczy i dzięki ich opinii wykonanie kolejnego sygnału będzie łatwiejsze.

Kobieta zawsze wysyła sygnały, dzięki którym wszystko można naprawić

Nie bój się odrzucenia w trakcie trwania związku. Jeśli zaczniesz robić coś, co jej nie przypadnie do gustu, na pewno najpierw wyśle ci sygnał alarmowy i poprosi, żebyś np. nie brał wszystkich możliwych nadgodzin, tylko czasem znalazł dla niej chwilę.  Kobieta, która kocha faceta, nie zostawia go z dnia na dzień.  Nie jest wobec niego aż tak krytyczna i surowa w ocenach.  Zawsze daje kolejną szansę, bo nikt nie jest idealny, a związek to sztuka kompromisów.

Dodaj komentarz