Dbaj o włosy i paznokcie Uroda

Stop siwiźnie!

stop siwiźnie

Siwienie jest naturalnym procesem zachodzącym w ludzkim organizmie. Pomimo tego faktu nie wszyscy chcą to zaakceptować. Wiele kobiet a nawet mężczyzn farbuje włosy, aby ukryć swój wiek. Wygląda na to, że niedługo już nie będą musieli!

Przyczyna

Pierwsze siwe włosy to dla wielu koniec świata. Nie da się ukryć, że siwiejemy na skutek starzenia się organizmu. Odpowiada za to melanina – barwnik produkowany przez znajdujące się w cebulkach włosów komórki – melanocyty. Utrata koloru włosów wywołana jest obniżeniem aktywności melanocytów. W zależności od rasy ludzie siwieją w różnym okresie życia, jednak coraz częściej mamy do czynienia z siwieniem przedwczesnym (przed trzydziestką). Lekarze tłumaczą to predyspozycjami genetycznymi lub nabytymi. Siwe włosy mogą być skutkiem silnego stresu, niektórych chorób czy niedoboru odpowiednich mikroelementów.

Kontrolowana uroda

Naukowcy z Anglii i USA odkryli środek, który przywraca naturalny kolor włosów. Naukowcy „zmusili” siwe włosy do powrotu do początkowej barwy. Świadome kierowanie sygnalizacją określonej sieci białkowej i zachodzących w niej procesów biologicznych może wpływać na pigmentację włosów. Specjaliści prowadzą szeroko zakrojone prace nad regeneracją tkankową. Twierdzą, że organizm ludzki zaopatrzony jest w wiele rodzajów komórek macierzystych posiadających możliwości regeneracji różnych organów.

Efekt

Próbki włosów poddane analizie przez naukowców pochodziły od kobiet w wieku 46-65 lat. Według badaczy niezależnie, od jakiego etapu siwienia człowiek rozpocznie leczenie, rezultat będzie widoczny. Dermatolodzy mają nadzieję, że środek na siwiznę będzie dostępny w postaci szamponu. Produkt końcowy to jeszcze kwestia czasu. Podobnie jak w przypadku farbowania włosów, terapię nowym preparatem będzie można regularnie powtarzać.

Źródło: British Journal of Dermatology

Anna Kwiatkowska

Komentarze (7)

GloriaVictis

9 lat temu

Na rynku dostępny jest GRECJAN (chyba ma formę szamponu…), który stopniowo przywraca włosom kolor zbliżony do naturalnego.

hallina

9 lat temu

To coś o czym marzę.Od lat farbuję włosy i nic nie jest mnie doprowadzic tak do szewskiej pasji jak siwe odrosty-a one niestey pojawiają się już po 3 tygodniach od farbowania.Kolor wciąz fajny,a odrosty powodują koniecznośc farbowania.W ogólę jak są te nieszczęśliwe odrosty to z daleka wygląda jakby człowiek zaczął łysiec.Makabra.Bardzo chciałabym doczekac się tego udogodnienia i trzymam mocno kciuki za jak najszybsze wprowadzenie tego cudeńka na rynek

pati25

10 lat temu

Chyba żadna z nas nie chciałaby mieć siwych włosów.Aby nie było widać siwizny farbujemy włosy.Ja muszęę farbować często gdyż przy ciemnych włosach ta różnica jest bardzo widoczna.Dla mnie taki odsiwiacz byłby idealnym rozwiązaniem.Siwienie jest zależne także od genów

summer

10 lat temu

Pierwsze (pojedyncze) siwe włosy miałam już jako nastolatka! Szkoda, że nie było wtedy takiego odsiwiacza, bo bardzo mnie krępowała obecność tych białych nitek na głowie. Teraz też ucieszyłby mnie taki środek, bo świadomość posiadania siwych odrostów nie jest przyjemna nawet po 40-tce;)

Zostaw komentarz