Masaż Uroda

Stone therapy

stone-therapy

Pod nazwą stone therapy, kryje się masaż ciepłymi i zimnymi kamieniami, który ma około 1000. letnią tradycję.

Wykorzystuje się w nim gładkie, rozgrzane lub schłodzone bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego. Pozyskiwane są one z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej jak Hawaje czy Bali. Do czego one służą? Otóż świetnie magazynują energię termiczną, a ciepło i zimno w połączeniu z uciskiem wywołują pożądane reakcje fizjologiczne w naszym organizmie. Nie tylko usuwają sztywność i ból, ale także odbudowują właściwy poziom energetyczny w mięśniach i stawach.

W trakcie terapii masażysta wykorzystuję kamienie o różnych kształtach i rozmiarach. Te największe używane są do masażu tułowia, a mniejsze rozmieszcza na twarzy się oraz skalda między palce dłoni i stóp. Odpowiednią temperaturę kamieni (od 0 do 60 stopni Celsjusza) pozyskuje się ocieplając je w specjalnych podgrzewaczach do różnych temperatur.

Zimne kamienie mają działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Gorące kamienie dostarczają leczące ciepło nawet do głęboko położonych tkanek, poprawiając ukrwienie skóry. Rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie i zaopatruje je w substancje odżywcze, zabierając zbędne produkty przemiany materii. W efekcie poprawia się również przepływ limfy, a proces przemiany materii usprawnia się. Jest to więc idealny zabieg dla pań w okresie przekwitania, które mają problemy z obrzękami oraz utrzymaniem wagi.

Naprzemienne użycie kamieni o niskiej i wysokiej temperaturze gwarantuje relaks i poprawia harmonię ciała i umysłu. Dzięki wykorzystaniu naturalnej mocy kamienia łączymy się na chwilę z energią ziemską, co ma dać nam spokój i równowagę. Sesja terapeutyczna z kamieniami inicjuje procesy uzdrawiania organizmu od wewnątrz, a także wspomaga układ krążenia poprzez jego hartowanie. W trakcie masażu pacjent odczuwa zmiany w temperaturze ciała, jego tętno i częstość oddechów naprzemiennie rosną i spadają. Masaż ciepłymi kamieniami może być wykorzystany zarówno w rehabilitacji jak i w odnowie biologicznej ze względu na unikalne działanie relaksacyjne dla umysłu i regeneracyjne dla ciała.

Anna J

Komentarze (5)

elle@elle

6 lat temu

to bardzo fajny i modny taki masaz goracymi kamieniami ,nawet mozna jego kurs sobie zrobic ,ciekawe czy urzad pracy by sfinasowal?:)))

Annagata

11 lat temu

Myślę,że w takie dni jak teraz,kiedy każdy cierpi na przesilenie wiosenne,każdy marzy o takim masażu.To musi być coś fascynującego,ale zdaje się,że możemy tylko pomarzyć,albo zrobić sobie pachnącą kąpiel w naszej fascynującej porcelanowej wannie i wyobrażać sobie,że jesteśmy w SPA… :-))

Lusia

11 lat temu

Marzę o takim masażu – domyślam się, że musi być wyjątkowo przyjemny.
Ech, mam wieeeelką nadzieję, że kiedyś uda mi się przetestować go na własnej skórze. Nie mogę się doczekać! 😉

joasiaaa

11 lat temu

Nigdy nie miałam wykonanego takiego rodzaju masażu. Ciekawa jestem tego uczucia jak kładzie się na ciało na przemian gorące i zimne kamienie.

Zostaw komentarz