Fitness Nordic walking

Sprzęt do nordic walking

sprzet-do-nordic-walking

Co jest potrzebne do uprawiania popularnego ostatnio nordic walking? Czy kijki, z którymi widzimy parkowych spacerowiczów, to naprawdę wszystko, co trzeba mieć, by uprawiać tę dyscyplinę?

Kije do nordic walking są owocem wielu badań i testów nad połączeniem kijków trekkingowych oraz narciarskich. Ich pozornie prosta konstrukcja ma zapewnić nam optymalizację treningu.

Zostały one tak skonstruowane, aby nie powodować obciążenia stawów – zwłaszcza kolanowych oraz kręgosłupa. Specjalne wymienne końcówki umożliwiają nam używanie ich w każdym terenie, zarówno miękkim jak trawa, piasek, śnieg , jak i twardym na asfalcie, betonie, czy żwirze.

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy doborze sprzętu jest długość kijków. Dobieramy ją odpowiednio do naszego wzrostu, długości kończyn czy stopnia naszego zaawansowania w marszu nordyckim. O zasadach jakich należy przestrzegać przy wyborze kijków powinni poinformować nas fachowi sprzedawcy w sklepach sportowych. Jeśli nie dostaliśmy takich informacji, można je znaleźć w internecie na stronach tematycznych.

Redakcja

Co jest potrzebne do uprawiania popularnego ostatnio nordic walking? Czy kijki, z którymi widzimy parkowych spacerowiczów, to naprawdę wszystko, co trzeba mieć, by uprawiać tę dyscyplinę?

Dobrej jakości kije do nordic walking można nabyć już za cenę około 100 złotych, a niektóre modele plasują się w przedziale 300-500 złotych. Należy tu zaznaczyć, że jest to zakup jednorazowy, który dokonany właściwie będzie służył nam przez długi czas. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w rękawiczki, które zabezpieczają dłonie przed odciskami i otarciami w czasie intensywnych treningów.

Czy potrzeba czegoś jeszcze?

Nie!
Wystarczy odrobina samodyscypliny by wyjść z domu. Reszta to już czysta przyjemność i pożytek dla naszego zdrowia.

Redakcja

Komentarze (6)

pati25

9 lat temu

Sprzęt do nordic walking trzeba odpowiednio dobrać.Do naszego wzrostu.Wtedy będziemy mieć całkowitą gwarrancję,że dobrze ćwiczymy

bumibear

9 lat temu

po pierwsze nordic walking to nie dyscyplina sportu (sic!) a rekreacja ruchowa – w sporcie zdrowie jest warunkiem, a w rekreacji celem, to podstawa rozróżnienia tych dwóch pojęć!
sprzęt to przybory, przyrządy i akcesoria – autor chyba nie zna tych pojęć
a spory wybór kijków jest już od 35 zł (do 60 zł – vide: sklepu internetowe, największe sieci sportowe itp)
przy czym im kije lżejsze (najlżejsze są najdroższe) tym bardziej wypaczają sens nordic walking – wszak chodzi o to, by angażować ręce i umożliwić pracę ich mięśni i przedramion

pauzka

9 lat temu

Nie do końca to jest tak ,że łapiesz kije i idziesz, można i tak… ale..
To ale czyni wielką różnicę- też dostałam w prezencie takie kije na gwiazdkę.
Dla mnie to jest jeden z najbardziej udanych prezentów.
Kije muszą być dobrane do wzrostu,najlepiej używać tych trochę droższych
z włókna węglowego, są wytrzymałe i lekkie, ale są droższe.
Należy zadbać o sportowy strój, lekki przewiewny, dobre buty, wygodne
z rodzaju sportowych trzymających kostkę- ale nie stare rozciągnięte.
Jest wiele innych dodatków,ale to można sobie sprawić ,,po drodze”.
Nie zaszkodzi trochę edukacji na ten temat, moim zdaniem jest wskazana.
Masę informacji można znależć w internecie.Najlepiej jest zacząć z osobą ,
która coś wie na ten temat, najlepszy byłby instruktor,
Technika chodzenia to podstawa, aby odpowiednie partie mięśni pracowały
i przynosiło to odpowiedni skutek.Ważna jest rozgrzewka przed marszem,
a po marszu ćwiczenia rozciągające, ważne jest tempo odpowiednie do
wieku,Pulsometr jest w tym wypadku bardzo pomocny,
Teraz mija trzeci rok jak maszeruję, Polecam bardzo.

mejgosia

9 lat temu

mam nadzieje,że te nie dobrane do długości kończyn nie czynią szkody, bo jeśli tak , to połowa mojego miasteczka zostanie kalekami! Pękalam ze śmechu, jak otwierali u nas nową Biedronkę i na promocje dali kijki w zaskakująco niskiej cenie, wszyscy je kupowali i efekty były widoczne juz na drugi dzien, bo wszyscy spacerowali! Obecnie jakoś ich nie widać, może kijki się zużyły? ,,no bo to w końcu z biedronki! Ciekawe jak oni to zrobili?”

drobina

9 lat temu

Kupno kijków obiecuję sobie już od dwóch lat. Chyba wreszcie powinnam je kupić. Mam nadzieję, że okażą się skutecznym balsamem na moje bolące stawy.

filodendron

9 lat temu

Mam te kijki ,ale jeszcze z nimi nie chodziłam,wiadomo pogoda.Jak przyjdą ładniejsze dni to sobie z mężem pochodzimy,niedaleko mamy tu ładne parki i kanały.Można sobie chodzić tam godzinami i podziwiać ptaszki, których teraz nad wodą jest pełno.

Zostaw komentarz