Zdrowie

Sprawdzone sposoby na mdłości w ciąży

sposoby na mdłości w ciąży

Ciąża u jednych kobiet przebiega bezproblemowo, szczęściary omijają nawet mdłości, inne z kolei wymiotują każdego dnia w drodze do pracy.  Przedstawiamy sprawdzone sposoby na mdłości w ciąży.

 

Małe śniadanie do łóżka

Jeśli masz mdłości, staraj się jeść małe porcje jedzenia. Niech któryś z domowników przynosi ci je do łóżka, bo jeśli zerwiesz się z łóżka, aby je przygotować, ryzyko wymiotów jest większe. Poza tym lepiej, abyś na początku ciąży sama za dużo nie gotowała. Mnogość zapachów niejedną ciężarną przyprawi o zawrót głowy.

Imbir

Imbir to sprawdzona metoda na nudności, nie tylko dla ciężarnych, ale też kobiet z chorobą lokomocyjną.  Zawarte w nim substancje chronią przed przykrymi doznaniami. Kup świeży korzeń imbiru i każdego ranka ucieraj odrobinę do herbatki z koperkiem włoskim lub szklanki niegazowanej wody mineralnej.

Migdały

One także wykazują działanie przeciwwymiotne. Poza tym zawierają szereg minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju maluszka i formowania się układu nerwowego dziecka. Migdały warto zjadać z rana, przed wstaniem z łóżka.

Świeży ananas

Podobno schłodzony jest najlepszy. Jeśli jednak boisz się anginy, możesz zjeść taki w temperaturze pokojowej. Ananas jest zdrowy, więc nawet jeśli nie pomoże na mdłości, to dostarczy ci elektrolitów i antyoksydantów. Pamiętaj, że to ma być świeży owoc, a nie kostka pływająca w syropie glukozowo-fruktozowym.

Woda z cytryną

To także dobry sposób na mdłości. Dostarcza elektrolitów, odświeża i zapobiega odruchowi wymiotnemu. Najlepsze efekty daje podobno woda gazowana z cytryną, ale ona grozi zgagą i wzdęciami, więc lepiej dodać cytryny do wody niegazowanej.

Porcja frytek

To już rozwiązanie ekstremalne, ale jeśli ciągle wymiotujesz, nie jesteś w stanie nic przełknąć, pomóż sobie, sięgając po frytki ze znanej sieciówki. Producent dodaje do nich substancje przeciwwymiotną, którą możesz znaleźć też w niektórych chipsach.  Pamiętaj, że to jednak ostateczność na okoliczność, gdy wymioty nie ustają, a ty masz zawroty głowy i chcesz jak najszybciej przerwać gehennę.

Dodaj komentarz