Styl życia

Sprawdź gdzie aktualnie przechodzi burza! Mapa pogody na żywo

Johannes Plenio z Unsplash

Wyjeżdżasz na wakacje? Planujesz wyjazd w morze, w góry lub nad jezioro? Koniecznie sprawdź warunki pogodowe w miejscu docelowym! Niech pogoda nie zepsuje Ci urlopu. Śledź gdzie aktualnie występują najtrudniejsze warunki pogodowe, a gdzie warto pojechać. Jeśli uprawiasz sport zależny od warunków pogodowych, tym bardziej przekonaj się, czy pogoda dopisze w wybranym terminie.

Pogoda na żywo

Aktualne zmiany pogody można śledzić za pomocą strony pogoda icm – pozwala ona na dostęp do map pogody przedstawiających zmieniające się zjawiska atmosferyczne w czasie rzeczywistym. Mapy pogodowe składają się z poszczególnych radarów, na których można sprawdzić wybrane zjawiska meteorologiczne. Dostępne tam radary to między innymi: radar burz, radar opadów, radar pogodowy, sky radar, pogoda radar, radar wiatru, radar deszczu, radar chmur oraz storm radar.

Rodzaje map

Mapy pogody związane są ze zjawiskami atmosferycznymi dostępnymi na każdym z radarów pogody, zatem wyróżniamy takie mapy jak: mapa burzowa, mapa opadów z rozróżnieniem na deszcz, śnieg i grad, mapa pogodowa z temperaturą powietrza, mapa nieba, mapa wiatru – jego kierunku i porywów, mapa deszczu, mapa chmur i mapa wichur oraz huraganów. Wszystkie zjawiska pogodowe dostępne są na wybranych radarach i można śledzić je na żywo. 

Zjawiska atmosferyczne w czasie rzeczywistym

Największym atutem radarów i map pogody jest przedstawienie przez nie pogody w czasie rzeczywistym. Natomiast dzięki znajdującej się na samym dole mapy osi czasu można jak najbardziej sprawdzić warunki pogodowe jakie będą w przyszłości. To sprawia, że z łatwością można zaplanować każdy dzień – chociażby przygotować odpowiedni strój do pracy czy nie zapomnieć wziąć ze sobą parasolki wychodząc z domu.

Ponadto można uchronić się przed wyjątkowo niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi takimi jak na przykład: burza i związane z nią wyładowania atmosferyczne czy też opady gradu, wichury i huragany. Pogoda na co dzień wydaje się być nieprzewidywalna, ale z najdokładniejszymi mapami zjawisk atmosferycznych zdecydowanie łatwiej przygotować się na nietypowe warunki na zewnątrz.

Planujesz wycieczkę? Sprawdź pogodę na radarze!

Przed zaplanowaną podróżą warto sprawdzić pogodę, żeby dobrać odpowiedni strój. Ponadto przed samym planowaniem wycieczki dobrze zwrócić uwagę na pogodę w danej lokalizacji, żeby na przykład nie wybrać się podczas burzy w niebezpieczne i odsłonięte na wyładowania atmosferyczne miejsce. Podobnie jeśli chodzi o wyjątkowo trudne warunki jak bardzo silny wiatr, wichury i huragany. 

W przypadku wyjazdów sportowych i uprawiania sportu na świeżym powietrzu dobrze zwrócić uwagę czy pogoda będzie sprzyjała wybranym aktywnościom. Dostępne radary pogodowe są idealnie dostosowane do uprawiania sportów outdoorowych, zatem mapy pogody na pewno warto przejrzeć, jeśli jest się surferem, kitesuferem, skoczkiem spadochronowym czy pilotem awionetek.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed podróżą?

Mapa pogody na https://pl.exrates.pro/ to jedna z najważniejszych rzeczy, którą należy sprawdzić przed podróżą. Warto zwrócić również uwagę na inne aspekty planowania podróży, szczególnie jeśli myślimy o podróży zagranicznej. Podstawą jest zasięgnięcie informacji o aktualnych kursach walut, aby z łatwością przeliczać koszty pojawiające się podczas wycieczki na walutę używaną przez nas w życiu codziennym. 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na katalog firm na http://mapia.pl/, związanych z pogodą i warunkami atmosferycznymi. Informacje te mogą okazać się ciekawe i zwiększą naszą świadomość związaną z pogodą i planowaniem podróży.

Dodaj komentarz