Miłość i związki

Sprawdź, czy to będzie szczęśliwe małżeństwo

szczęśliwe małżeństwo

Decyzja o małżeństwie to jedna z najważniejszych w życiu. Stoimy wtedy przed wieloma pytaniami, dotyczącymi przyszłości. Z małżeństwami bywa różnie, niektóre kończą się rozwodami, inne trwają z wieloletniego przyzwyczajenia. Sprawdź, czy to będzie szczęśliwe małżeństwo. Przekonaj się o tym, co jest ważne w tak poważnej relacji między dwojgiem ludzi.

Brak nieustannej kontroli

Wyobrażacie sobie życie w złotej klatce? Wielką wartością życia jest wolność i uwierzcie, że również w małżeństwie jest ona bardzo ważna. Wolność to własna przestrzeń, możliwość działania, podejmowania decyzji, bez wiecznej kontroli i chorej zazdrości. Zrozumiałym jest, że zazdrość czy niepokój o partnera pojawia się w małżeństwie, ale wszystko ma swoje granice. Nie możemy dopuścić, by jedna ze stron czuła się osaczona. Związek to nie więzienie, więc nikogo nie możemy trzymać pod kluczem. Niestety wiele osób o tym zapomina. W takiej sytuacji nie ma mowy o szczęściu.

Wierność w związku

Wierność to podstawowy element budulcowy każdego związku. Bez niej i równie istotnego zaufania, nigdy nie zbudujemy szczęśliwego małżeństwa. Tylko wierni sobie partnerzy, którzy nie mają przed sobą żadnych tajemnic, mogą cieszyć się wspólnym życiem w pełni. W końcu nikt, kto wchodzi w małżeństwo nie chce być zdradzany. Nie bez powodu przysięga małżeńska ma taką, a nie inną treść.

Przyjaźń na całe życie

Życiowy partner powinien być przyjacielem i to takim na całe życie. To on będzie przy boku, bez względu na sytuację. Przyjaźń jest piękną podstawą miłości, więc również małżeństwa. A przyjaźń to przede wszystkim swoboda zachowania przy drugim człowieku, wsparcie w sukcesach i porażkach oraz dzielenie się tym wszystkim, co spotyka w życiu zakochanych w sobie małżonków.

Relacje rodzinne

małżeństwoRelacje rodzinne są niezwykle ważne dla przyszłości danego małżeństwa. To z rodziny wynosimy wzorce, zachowania i wszelkie wartości. Obserwując relacje z rodziną naszego partnera czy partnerki, możemy nieco zobrazować sobie naszą przyszłość. Pozytywne kontakty z bliskimi zawsze owocują na przyszłość, dlatego warto zwrócić na to uwagę, zanim powiemy sobie sakramentalne tak.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

4 lata temu

Na to czy małżeństwo będzie szczęśliwe ma wpływ wiele czynników.Chociaż nigdy nie możemy być pewni,że będzie to szczęśliwy związek.Nikt nam tego nie zagwarantuje

Tess

4 lata temu

Wszystko jest ważne żeby małżeństwo było zgodne i trwałe. Ale najważniejsza jest miłość, wtedy wiele można kłopotów przejść w życiu razem i się trzymać.

dulcynea

4 lata temu

Zgadzam się , że relacje z rodziną , dobre relacje są dobrą prognozą na wspólne życie . Jeśli szanuje swoją rodzinę , wyniósł dobre wzorce , to duża szansa że będzie chciał stworzyć podobny związek.
A przyjaźń w związku do świetna podstawa zaraz po miłości, kiedy ona troszkę zblednie , zmieni się ,to będzie nas łączyła przyjaźń .

Irena

4 lata temu

Na kontakty rodzinne mojego mężczyzny zwróciłam uwagę od razu. Jego zażyłość z mamą i rodzeństwem dała mi pewność, że będzie tak samo szanował mnie i moją rodzinę.
Mój poprzedni chłopak miał raczej oziębłe stosunki z rodziną – nie mogę stwierdzić że szanował mnie i moją rodzinę…
Dlatego teraz wiem, że to ma ogromne znaczenie, kiedyś nie zwracałam na to uwagi.

Zostaw komentarz