Kultura Styl życia

Jak spośród wielu propozycji na sylwestra wybrać tę właściwą?

propozycje na sylwestra

Wielkimi krokami zbliża się sylwester. Nie wiesz jeszcze, gdzie spędzisz tę wyjątkową noc w roku, ponieważ otrzymałaś kilka ciekawych propozycji i po prostu nie potrafisz zdecydować się na jedną z nich?  To normalne, najchętniej byś się sklonowała i spędziła sylwestra ze wszystkimi bliskimi twemu sercu osobami, które złożyły ci propozycję. Niestety, to niemożliwe. Jak spośród wielu propozycji na sylwestra wybrać tę właściwą?

Trudna sztuka wyboru

Czasem nadurodzaj staje się problematyczny. Chciałabyś każdej z bliskich ci osób poświęcić czas i powitać z nią nowy rok. Nie zawsze jest to jednak takie proste. Nie da się bowiem zebrać wszystkich osób w jednym miejscu i być jednocześnie w Krakowie, w górach, rodzinnym mieście oraz w Pradze.  Sztuka wyboru nie zawsze jest prosta, ale w dorosłym życiu musimy podejmować decyzje, a każda z nas pociąga za sobą utracone korzyści.

Odpowiedz sobie na pytanie, co chcesz robić w sylwestra

Jeśli nie potrafisz wskazać jednego zaproszenia, które wydaje ci się najbardziej atrakcyjne, podejdź do sprawy w nieco inny sposób. Na początek zastanów się, czego nie chciałabyś robić w sylwestra. Jeśli np. twój najlepszy przyjaciel chce wyciągnąć cię na zdobywanie górskich szczytów w tę wyjątkową noc, a ty nie chcesz marznąć i zamierzasz trochę potańczyć, to grzecznie mu podziękuj za propozycję i umów się na spotkanie w innym terminie.  Skoro nie chcesz marznąć i marzysz o założeniu jednej z dwóch sukienek, zakupionych już w październiku z myślą o powitaniu nowego roku, to sylwester w plenerze także odpada. Podziękuj osobie, która zaproponowała ci to rozwiązanie i z nią także umów się na spotkanie. W końcu bardzo ją lubisz i cenisz, ale po prostu nie chcesz marznąć;)

Bierz pod uwagę zalety i wady każdego rozwiązania

Masz do wyboru bal w hotelu, domówkę u znajomych oraz imprezę w pubie. Wszędzie będzie ci ciepło i na każdą z nich możesz założyć upatrzoną sukienkę.  Teraz pytanie, która opcja najbardziej do ciebie przemawia. Jeśli bal odbędzie się poza miastem, a ty nie masz prawa jazdy, ws. powrotu do domu jesteś zdana na innych – swojego partnera, jego znajomych etc. Jeśli wiesz, że oni będą chcieli się trochę napić, to musisz liczyć się z tym, że do domu wrócisz wieczorem 1 stycznia, czyli wtedy gdy wytrzeźwieją.

Chcesz przetańczyć z kolegą całą noc czy bawić się na domówce u znajomych?

Do wyboru pozostaje ci impreza w pubie oraz domówka u znajomych. Teraz musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, która opcja bardziej cię satysfakcjonuje. Czy chcesz przetańczyć z kolegą całą noc w waszym ulubionym pubie? Czy wolisz pośpiewać, potańczyć, zagrać w coś w gronie znajomych?

Ciesz się, że jesteś lubiana i masz bogate życie towarzyskie. W końcu gdyby było inaczej, obdzwaniałabyś teraz nerwowo wszystkich znajomych i próbowała wprosić się na imprezę. Dzięki temu, że dbasz o relacje międzyludzkie, masz naprawdę szerokie pole wyboru.  Jedno jest pewne – niezależnie, czy skorzystasz z zaproszenia kolegi i pójdziesz z nim na sylwestra do pubu, czy wybierzesz domówkę ze znajomymi, będziesz bawiła się rewelacyjnie.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz