Kultura Styl życia

Spełnione marzenia – Krystyna Mirek

Spełnione marzenia - Krystyna Mirek

21 kwietnia nakładem Wydawnictwa Filia ukaże się wznowienie III tomu  wchodzącego w skład cyklu Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia to kolejna powieść Krystyny Mirek, która niesie ze sobą życiową mądrość, choć jest napisana w niezwykle lekki sposób i czyta się ją z prawdziwą przyjemnością.

Powrót do byłego męża

Rodzina Zagórskich zdaje się mieć za sobą najgorsze zawirowania. Maryla próbuje odbudować rodzinę u boku byłego męża. Wraz z nim remontuje górę domu swoich rodziców i przeżywa drugą młodość. Romantycznym wieczorom nie ma końca, co sprzyja budowaniu bliskości i wzajemnej fascynacji.  Maryla dobrze odnajduje się też w pracach związanych z ogrodem i sadem. Te sprawiają jej prawdziwą przyjemność.

Przeniesienie księgarni do galerii handlowej okazuje się dobrym pomysłem

Jan Zagórski po przeniesieniu księgarni do galerii handlowej zaczyna notować coraz wyższe zyski. Przekonuje się, że klienci odwiedzali jego sklep ze względu na panującą w nim atmosferę, nie budynek.  Jan staje się pracoholikiem, musi działać za dwoje, ponieważ nie jest zadowolony z pomocy dziewczyny, którą zatrudnił. Jego ukochana Anielka, z którą wcześniej prowadził księgarnię, wyjechała z córeczką i partnerem do Warszawy, gdzie z powodzeniem układa sobie życie.

Gdy dojrzała kobieta spotyka drugą połówkę

Ciotka Marta, której przez lata doskwierała samotność, odnajduje swoje szczęście u boku Leszka, byłego narzeczonego Heleny. Jej również udziela się romantyczny nastrój. Marta dosłownie pięknieje w oczach, ponieważ jest wreszcie szczęśliwa zakochana. Ma u swojego boku mężczyznę, na którego może liczyć. Tak bardzo się do niego zbliża, że zaczyna obiektywnie patrzeć na relację swojej siostrzenicy z synem Leszka. Nie obwinia chłopaka  o wszelkie zło, jak zwykła czynić to Helena.

Obdarowywanie miłością chorych dzieci

Gabrysia powoli odnajduje swoje miejsce na Ziemi. Od lat bezskutecznie stara się z mężem o dziecko. Kobieta doszła wreszcie do wniosku, że pora nieść pomoc dzieciom, które jej potrzebują i w ten sposób zapełnić pustkę w sercu. Sytuację ułatwia jej wybrany zawód. Jako pielęgniarka zatrudnia się na oddziale dziecięcym, gdzie pełni nie tylko rolę świetnie przygotowanego medyka, ale też cioci rozmawiającej z dziećmi rzadko odwiedzanymi przez rodziców.

Czy praca zawodowa może przynieść miłość?

Julia bez reszty oddaje się pracy zawodowej. Uważa, że nie jest stworzona do związków. Z jednej strony czuje lekkie uczucie zazdrości na widok Ksawerego z nową partnerką, z drugiej zdaje sobie sprawę, że go nie kocha.  Pewnej soboty w jej gabinecie zjawia się mężczyzna z zabiedzonym kociakiem. Jest w nim coś takiego, co wzbudza w Julii pozytywne emocje.  Czy nowy klient odmieni życie sercowe młodej kobiety?

Spełnione marzenia. Problemy zdrowotne Heleny

Jedyną osobą, której się nie układa, zdaje się być Helena. Ostatnio brakuje jej sił do codziennej krzątaniny. Czuje się przeźroczysta dla pozostałych domowników, zwłaszcza że na jej twarzy maluje się zmęczenie i zapowiedź kłopotów. Co przydarzy się Helenie? Jak potoczą się losy pozostałych bohaterów powieści Spełnione marzenia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w III tomie sagi Jabłoniowy Sad. Krystyna Mirek zadbała o to, aby czytelnikowi nie zabrakło emocji oraz okazji do refleksji.

Spełnione marzenia to kolejna świetnie skonstruowana powieść obyczajowa, która charakteryzuje się wielowątkowością. Stykają się w niej losy różnych bohaterów. To pozwala czytelnikowi lepiej zidentyfikować się z jednym z nich.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz