Kultura Styl życia

Śnieg otulił cię bielą – Katarzyna Misiołek

Śnieg otulił cię bielą – Katarzyna Misiołek

Powieść świąteczna zazwyczaj kojarzy nam się z pełną ciepła historią, napisaną ku pokrzepieniu serc. Katarzyna Misiołek postanowiła zerwać z tym stereotypem. W swojej najnowszej książce pt. Śnieg otulił cię bielą łączy elementy powieści obyczajowej z dobrym kryminałem. Dlaczego warto sięgnąć po ten tytuł?

Wstrząsające odkrycie dotyczące śmierci siostry

Martyna to młoda kobieta, która przedwcześnie straciła siostrę i matkę. Jej ojciec zaś wyjechał za granicę, gdzie założył nową rodzinę. W trudnych chwilach Martyna może liczyć jedynie na wsparcie ciotki Cecylii. Gdy pewnego dnia porządkuje mieszkanie po śmierci matki, dokonuje wstrząsającego odkrycia. W jednym z pudeł oprócz pamiątek po nieżyjącej siostrze znajduje wycinki z prasy. Te rzucają zupełnie nowe światło na śmierć Eweliny. Dotychczas Martyna była przekonana, że jej siostra umarła z przyczyn naturalnych. Czasem tak się zdarza, natura bywa okrutna. Tymczasem została brutalnie zamordowana nieopodal swojego domu. Na dodatek ktoś obnażył jej ciało, próbując ją w ten sposób ośmieszyć.

Martyna ma za złe rodzinie, że ta ukrywała przed nią prawdę. Było to o tyle łatwe, że tuż po śmierci Eweliny wszyscy przeprowadzili się ze wsi do miasta. W Rzeszowie wszystko było nowe, na dodatek matka sprawiała wrażenie nieobecnej.

Nierozwiązana zbrodnia sprzed lat

Gdy po latach Martyna odkrywa prawdę, postanawia odnaleźć zabójcę siostry. Tymczasem nie jest to łatwe zadanie. Ten nie pozostawił na miejscu zbrodni żadnych istotnych śladów. Mróz i śnieg znacznie ułatwiły mu popełnienie tej brutalnej zbrodni. Aby poznać prawdę, Martyna musi wyjechać do bieszczadzkiej wioski. Na szczęście nic nie trzyma jej w Rzeszowie. Chłopak, z którym mieszka, niewiele o niej wie. Martyna nie czuje z nim bowiem żadnej więzi emocjonalnej.

Tajemnice z przeszłości niejedno mają imię

W bieszczadzkiej wiosce młoda kobieta odkrywa, że tak naprawdę nikomu nie może ufać. Z jednej strony otacza ją przystojny strażnik graniczny, który roztacza tak nieziemski urok, że Martyna w końcu jemu ulega. Z drugiej przyjaciele Eweliny również nie mówią jej całej prawdy. Także znajoma z dzieciństwa nie wydaje się być z nią zupełnie szczera.  Czy ktokolwiek wie, jak doszło do zabójstwa Eweliny? Komu zależy, aby prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego? Jakie tajemnice skrywa rodzina głównej bohaterki? Czy ma to związek ze śmiercią jej siostry? Co tak naprawdę łączyło Ewelinę z przyjacielem rodziny, Mirkiem, który niespodziewanie po śmierci młodej dziewczyny popełnił samobójstwo? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej powieści Katarzyny Misiołek pt. Śnieg otulił cię bielą.

Śnieg otulił cię bielą – poruszająca historia, która trzyma w napięciu

Z jednej strony najnowsza powieść Katarzyny Misiołek intryguje od pierwszej do ostatniej strony. Z drugiej książka Śnieg otulił cię bielą rzuca światło na mroczną ludzką naturę. Śmierć Eweliny nie była dziełem przypadku. Komuś wyraźnie przeszkadzała. Młoda dziewczyna prowadziła dość bogate życie towarzyskie. Także rodzinne powiązania nie wydają się tak oczywiste, jak można by przypuszczać, rozpoczynając lekturę książki Śnieg otulił cię bielą. Niewątpliwie jest to wartościowa lektura z mocno nakreślonym wątkiem psychologicznym, po którą warto sięgnąć w długi, jesienny wieczór.

Dodaj komentarz