Słowiański amulet

Słowiański amulet stanowi drugi tom cyklu Siostry Jutrzenki, do księgarń trafi 29 stycznia. Renata Kosin po raz kolejny stworzyła niezwykłą historię, w której zabiera czytelnika w podróż na Podlasie. Tam możemy poznać przeszłość jednego ze szlacheckich rodów.

II tom sagi Siostry Jutrzenki

Słowiański amulet to książka, którą dużo lepiej czyta się, znając I tom sagi.  Opisano w niej losy rodziny Śmiałowskich oraz pamiętnik Antoniego, który skrywa wiele fascynujących tajemnic.  Dzięki zapiskom w dzienniku możemy cofnąć się do lat 20. XX wieku, kiedy to doszło do wielu fascynujących wydarzeń w życiu Arachny i Witolda, ich dzieci, wnuków oraz dalszych krewnych. Jak to w tamtych czasach bywało, życie większości ludzi ukształtowały wydarzenia historyczne. Każdy miał swoje plany i marzenia, ale nie zawsze było mu dane je zrealizować, ponieważ wojna wywraca poukładane życie do góry nogami. W latach 20. istniało realne zagrożenie ataku zza wschodniej granicy. Mieszkańcy Przytuliska i Boguduchów cały czas żyli w poczuciu niepewności. Natomiast Arachna bez wytchnienia pracowała przy kołowrotku, który jej zdaniem posiadał magiczną moc.

Lata 20., czyli czas niepokoju

Po agresji sowieckiej mogłoby się wydawać, że ludziom będzie dane zaznać trochę spokoju. Niestety, wkrótce dochodzi do zabójstwa prezydenta Narutowicza, a następnie do przewrotu majowego.  Nie są to łatwe czasy do życia, ponieważ trudno zapuścić gdzieś korzenie na stałe i snuć plany, gdy w kraju tyle się dzieje.

Wydarzenia te poznaje Michasia, dorastająca kobieta, która zdaje maturę i egzaminy na studia w Warszawie. Ma ona także przy sobie pamiętnik Antoniego, który skrywa mnóstwo sekretów.

Przypomnienie trudnych, ale też szczęśliwych lat 90.

Renata Kosin w swojej powieści opisuje też lata 90. XX wieku, które dla wielu osób są tożsame z odzyskaniem przez Polaków pełnej wolności. Związek Radziecki przestał wówczas ingerować w naszą politykę. Zaczęła rozwijać się polska przedsiębiorczość. Jedni dorabiali się majątków, drudzy żyli w skrajnej biedzie, bo musieli przestawić się na zupełnie nowe realia.

Książka zachęcająca do poznania historii własnej rodziny

Słowiański amulet przybliża historię Polski, w tym także tę najnowszą. Zachęca czytelnika do zgłębienia losów własnej rodziny. To książka, która ukazuje także piękno wschodniej części Polski. Podlasie to rejon czysty, w którym nawet dziś można zbierać zioła, gdyż nie zostały one skażone. Zawsze było to miejsce niezwykłe, które ukazywało piękno natury.