Miłość i związki

Skąd się biorą męskie kompleksy?

Spotkałaś super ciacho, to naprawdę inteligentny facet, który na dodatek  ma dobre serce. Jednak widzisz, że czasem zachowuje się jak prawdziwy kosmita. A wszystko to przez niską samoocenę. Skąd się biorą męskie kompleksy?

Wyglądasz paskudnie

On miał trądzik, problemy hormonalne i nie wyglądał tak super jak dziś. Otoczenie lubiło się na nim wyżywać. Za wszystko, za niemodne spodnie, za niedowagę, za brak zarostu lub zbyt mocne owłosienie. Efekt, on jest teraz chodzącą bombą kompleksów dotyczących wyglądu, choć prezentuje się bosko. Żaden hollywoodzki aktor nie mógłby się z nim równać.

Jesteś za chudy

Kto to widział, aby facet był takim chuchrem? Musisz przypakować, zacznij wyglądać jak facet. Jedz więcej, bo z tymi wystającymi kośćmi żadna cię nie zechce. Cóż, rodzina, znajomi potrafią być okrutni. Co z tego, że mężczyzna jest szczupły? Niektóre kobiety to kręci i tyle. Mają do tego prawo, nie ma w tym nic dziwnego ani tym bardziej nienormalnego.

Na pewno nie zdasz

Jeśli jego mama notorycznie w niego nie wierzyła, powątpiewała w to, czy w ogóle zda maturę, dostanie się na studia, poradzi sobie z biologii etc., to on wyrasta w przeświadczeniu, że jest idiotą. Gdy trafia na inteligentną dziewczynę, myśli sobie: ona na pewno mnie nie zechce i tak jest kilka poziomów wyżej. To bardzo często nieprawda. Rodzice są względem nas zbyt krytyczni, choć nie mają ku temu żadnych podstaw.

Co tam znowu zbroiłeś

W końcu mam przez ciebie tylko same problemy. Jeśli matka go nieustannie strofowała i za wszystko krytykowała, on będzie się bał, że jest dla ciebie beznadziejnym partnerem. Na bliskie sobie kobiety sprowadza tylko same katastrofy. Na dodatek one tylko przez niego cierpią…

Nie poradzisz sobie na studiach

Jeśli rodzice powątpiewali w to, że on w ogóle poradzi sobie na studiach, to znaczy, że zaszczepili w nim niską samoocenę. On nieprędko uwierzy, że jest w stanie uzyskać dyplom magistra w wybranej przez siebie dziedzinie. Zawsze będzie sobie powtarzał, że przecież zdaniem matki jest na to za głupi… I w rezultacie, gdy spotka ciebie, stwierdzi, że nie ma u ciebie szans ze względu na swoje braki intelektualne.

Po co ci liceum, idź do zawodówki

Niektórzy kąśliwe uwagi rodziców nt. swojego intelektu słyszą już przy wyborze szkoły. Rodzice często podważają talent dziecka i twierdzą, że lepiej, aby poszło do zawodówki, bo w liceum pojawi się problem ze zdawaniem z klasy do klasy.

Nie chcę, abyś mnie dotykał

Jeśli jego pierwsza dziewczyna w ogóle nie chciała mu pozwolić na przytulanie, pocałunki czy inną formę pieszczot, tylko go hamowała, on wyrasta w przeświadczeniu, że jest beznadziejny. Gdy spotka zainteresowaną nim kobietę, nadal będzie wystrzegał się dotyku, aby ona go przypadkiem nie odrzuciła. Nawet gdy się ze sobą prześpią, on nadal będzie miał kompleksy i bał się, że kobieta źle odbierze jego dotyk.

Brak doświadczenia seksualnego

W ogóle mogłoby się wydawać, że to rzecz bez znaczenia. To, czy ktoś ma doświadczenie seksualne, czy nie, o niczym nam nie mówi. Nie definiuje wartości drugiego człowieka. Jednak tak myślą kobiety. Faceci są dla siebie bardzo surowi. Brak doświadczenia seksualnego traktują jako ujmę na honorze i coś, co czyni ich gorszymi w oczach doświadczonej kobiety.  On zawsze będzie się bał, że twoi eks byli od ciebie lepsi w te klocki.

Brak komplementów po seksie

Mężczyźni bardzo przeżywają ich brak. Uważają, że są beznadziejni w łóżku, skoro kobieta nie powiedziała im nic miłego. Tymczasem kobiety czasem nie wiedzą, jak się do tego zabrać i w rezultacie milczą, chociaż są zadowolone ze wspólnych erotycznych igraszek. On to bierze mocno do siebie i unika bliskości.

Dodaj komentarz