Kobieta i mężczyzna Psychologia

Singielka w sieci

singielka w sieci

Szukanie miłości w sieci jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod nawiązywania znajomości. Internet stał się największą swatką, w dodatku globalną. Wciąż powstają nowe aplikacje randkowe, które zyskują coraz większe grono zainteresowanych. Jedni szukają idealnego algorytmu na miłość, inni liczą na jego skuteczność. Singielka w sieci może czuć się jak ryba w wodzie. Skąd tak wielkie zainteresowanie randkowaniem online? Czy portale tego typu to dobra opcja dla szukających miłości?

Szukając miłości w sieci

Internet to źródło nieograniczonych możliwości. Skoro jest narzędziem komunikacyjnym, może służyć także szukaniu miłości. W sieci coraz więcej portali randkowych, na których możemy odnaleźć swoją drugą połówkę. Żyjemy w czasach, gdzie internet stał się naszym codziennym towarzyszem. Nic dziwnego, że randkowanie przeniosło się do wirtualnej rzeczywistości. Taka forma nawiązywania kontaktów jest szybka, sprawna i łatwo dostępna. Wystarczy zarejestrować się na wybranym portalu randkowym, by móc przeglądać profile innych osób. A miejsc tego typu nie brakuje. W sieci znajdziemy serwisy randkowe, które od lat cieszą się dużą popularnością. Jednym z nich jest portal Zaadoptujfaceta.pl, gdzie kobieta, niczym klientka sklepu może przebierać w ofertach facetów, dodając ich do „koszyka”. Innym, wyróżniajacym się serwisem jest portal Przeznaczeni.pl, który zrzesza osoby o określonych poglądach religijnych, szukające prawdziwego uczucia na całe życie. Tam także nie brakuje zainteresowanych w różnym wieku.

Portale randkowe pozwalają na dostosowanie do naszego profilu osób, które mogłyby nam się spodobać, co może ułatwić wstępną selekcję. Opinie na temat szukania miłości w sieci są podzielone. Nie brakuje negatywów, ponieważ poznanie w internecie nie zawsze musi zakończyć się w realu. Znajomości bywają zdawkowe, lub kończą się, zanim na dobre się rozkręcą. W sieci często udajemy kogoś, kim nie jesteśmy, podkolorowujemy nasze życie, by wydać się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. Dopiero spotkanie na żywo weryfikuje nasz obraz drugiej osoby. Z braku czasu logujemy się na portalach randkowych, licząc na ciekawe znajomości. Bywa, że nawiązujemy przyjaźnie, w końcu nie każda znajomość kończy się przed ołtarzem. Randkowaniem w sieci nie interesują się tylko młode osoby. Powstaje wiele portali, które działa na zasadzie zainteresowania tą samą branżą zawodową czy muzyką. Możliwości jest więc wiele, a wiek nie gra roli.

Wirtualna rzeczywistość

Randkowanie online ma wiele plusów, ale także minusów. W ekspresowym tempie możemy nawiązać znajomość za jednym kliknięciem. Ogromna ilość profili daje szansę na znalezienie tej właściwej osoby. Poznajemy interesującego faceta, zaczynamy rozmawiać i wszystko idzie w dobrym kierunku, aż nagle nasza znajomość cichnie. To częsty przypadek kontaktów w sieci. W końcu nie są w żaden sposób zobowiązujące, a my nigdy nie mamy pewności, czy nasz rozmówca, w międzyczasie nie flirtuje z kilkunastoma innymi kobietami. Gdy na horyzoncie pojawia się lepsza opcja, znajomość dobiega końca i pozostaje tylko wirtualnym wspomnieniem. Ryzyko związane jest także z realnym życiem. Pozytywnie rozwijająca się znajomość dochodzi do punktu spotkania w rzeczywistości. Spotkanie w realu bywa rozczarowujące. Przystojniak z sieci okazuje się nieśmiałym geekiem, który ma problem z określeniem swojej osoby lub podrywaczem z sąsiedztwa. Historia może zakończyć się też happy endem, ale by tak się stało, czasami potrzeba czasu i odrobiny szczęścia.

Z użytkownikami portali randkowych bywa różnie. Jedni szukają prawdziwego uczucia i związku, a inni tylko przelotnych znajomości i zabawy. Dobrze jasno określić swoje oczekiwania na samym początku, by później nie być rozczarowanym. Pomagają w tym kwestionariusze, które wypełnia się podczas rejestracji konta. Kilka słów na temat charakteru, poglądów i zainteresowania daje większe szanse na zainteresowanie. Podobnie działają zdjęcia. To na nie zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Sęk w tym, by profil nie był pusty ani przesadzony. Opisywanie całej historii życia sprawi, że odkryjemy wszystkie karty. Informacje na profilu powinny więc być na tyle wyważone, by osoba, która go dostrzeże, zechciała nas bliżej poznać. W końcu to jest naszym celem. Serwisy zwykle dobierają partnerów na zasadzie podobieństw, ale pamiętajmy, że odmienne zainteresowania czy style mogą być równie ciekawe, więc nie ograniczajmy się tylko do jednego, jasno określonego typu.

miłośćKażda singielka ma szansę na znalezienie miłości w sieci. Grunt, to nie zrażać się po porażkach i otworzyć się na nowe znajomości. Być może gdzieś po drugiej stronie ekranu jest ktoś, kto podobnie jak my, marzy o prawdziwym, a nie tylko wirtualnym uczuciu. Nie zamykajmy się więc na nowoczesne metody szukania miłości. W końcu kto szuka, to znajduje.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Aria

6 lat temu

Nigdy nie byłam na żadnym randkowym portalu – świetnie, że są takowe – single mogą bez skrępowania skorzystać z tej formy poszukiwania pokrewnej duszy.
Jednak poznawanie osób w necie wymaga zachowania wiekszej dozy ostrożności – do czasu zweryfikowania znajomości w realu.

pati25

6 lat temu

Na takich serwisach randkowych nie zawsze wszyscy podają prawdziwe informacje o sobie.Zdarza się,że nawet zdjęcia.Dlatego trzeba być ostrożnym i nie podawać za wiele szczegółów o sobie.

Emilly27k

6 lat temu

Mam doświadczenie jeśli chodzi o ten temat. Ostrożność, ostrożność, ostrożność.
Nie podawać adresu, być nie ufnym, nie opowiadać wszystkiego. Jeśli dana osoba wykaże zainteresowanie owszem.
Nie mówię nie. Poznać można kogoś , porozmawiać, ale nie zawsze należy być łatwowiernym.

Zostaw komentarz