Seks

Silne pożądanie nie wyklucza prawdziwej miłości

Silne pożądanie nie wyklucza prawdziwej miłości

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, gdy się zakochają w drugiej osobie, czasem martwią się, gdy druga osoba okazuje im silne pożądanie.  Zakładają, że być może chodzi jej tylko o seks, o nic więcej. Tymczasem silne pożądanie nie wyklucza prawdziwej miłości.

Tam, gdzie miłość do mężczyzny, tam silny pociąg fizyczny

Miłość i pożądanie muszą iść ze sobą w parze, aby relacja była udana i zmierzała ku związkowi. Brak pociągu fizycznego źle wróży nawet bardzo dobrze zapowiadającej się znajomości. Co z tego, że super się dogadujecie, skoro wzajemnego przyciągania praktycznie w ogóle nie ma.  Idealna sytuacja wygląda następująco. Gdy jesteś obok niego, czujesz, że dosłownie płoniesz. Gdy czytasz powieść erotyczną, przywołujesz wspólnie spędzone chwile i masz ochotę wysłać mu SMS pokazujący, że masz na niego ochotę. Jednocześnie lubisz spędzać z nim czas, prosić o pomoc, przy nim czujesz się bezpiecznie i naprawdę go kochasz. Widzisz w nim kandydata na swojego partnera, tego jedynego, z którym chcesz nie tylko dzielić pościel, ale też przytulić się, by poprawić sobie humor po ciężkim dniu w pracy. Pragniesz go wspierać i dzielić z nim swoją pasję.

Seks to też forma okazywania sobie pozytywnych emocji

Zanim obrazisz się na drugą stronę, że dąży do seksu, pomyśl, czy w ten sposób nie chce po prostu spędzić z tobą czasu w miłej atmosferze, bo jesteś dla niej bardzo ważną osobą. Seks też może być wyrazem miłości, chęci pogłębiania bliskości i zbudowania czegoś więcej.  Nie ma nic złego w tym, że druga osoba chce być przez ciebie pieszczona, skoro cię kocha i jej się bardzo mocno podobasz.

Jak rozpoznać, że ona tylko cię pożąda, ale nie kocha?

Pożądanie nie jest zaprzeczeniem miłości, gorzej gdy druga osoba traktuje cię bardzo przedmiotowo. Nie zależy jej na twoim dobru i zadowoleniu, chce jak najszybciej zaspokoić swoje potrzeby seksualne. Taki silny pociąg fizyczny niepodszyty niczym więcej bardzo łatwo można rozpoznać. Jeśli druga osoba cię pragnie, ale też chce się do ciebie przytulać, całować cię po ramionach itp., to z pewnością nie jest tak, że zależy jej tylko na szybkim numerku. Mechaniczny seks pozbawiony czułości, realizowany byle gdzie, nawet w klubowym WC,  jest jak seksualny fast food. To wyraz pierwotnych potrzeb pozbawiony warstwy emocjonalnej.

Ona chce spędzić z tobą noc? Zwróć uwagę na szczegóły

Kobiety często źle oceniają swoich partnerów, gdy ci proponują im seks czy do niego dążą. Ten myśli tylko o jednym, w ogóle mnie nie szanuje ani nie kocha. Wykorzysta i zostawi. Która z nas nie zna takich tekstów i towarzyszących im emocji. Tymczasem fakt, że facet, z którym się spotykasz, chce seksu z tobą, nie jest niczym złym czy nagannym.  Pożądanie  to naturalny ludzki odruch, ważne, aby pociągowi fizycznemu towarzyszyła czułość, chęć poznania drugiej osoby i umiejętność prowadzenia rozmów na zwykłe tematy. Nie ma w tym niczego oryginalnego. Pragniemy osoby, z którą się spotykamy, jeśli jest dla nas atrakcyjna, to chcemy uprawiać z nią seks. Tak działa biologia. Na koniec mała ciekawostka. Kobiety są z reguły dużo rozsądniejsze i bardziej ostrożne, dlatego gdy okazują mężczyźnie pociąg fizyczny, to z reguły już dawno upatrzyły sobie w nim pana właściwego;) Chcą z nim uprawiać seks także dla czułości, które dostarczają im sporo frajdy.  Widzą w nim kogoś wartościowego, kandydata na partnera. Jeśli ona subtelnie dobiera słowa, pisząc ci pikantną wiadomość, to znaczy, że nie chce cię urazić i przedmiotowo potraktować. Zależy jej na tobie, jesteś dla niej ważny, a ponieważ mocno ją pociągasz, to chce to jakoś zasygnalizować, bo chciałaby, abyś ją wypieścił i uprawiał z nią czuły seks. Tak samo, gdy mężczyzna okazuje ci zainteresowanie w kulturalny sposób, to raczej nie chce cię wykorzystać i nie widzi w tobie sekszabawki.

Dodaj komentarz