Gdy pojawia się problem... Seks

Jak się kochać, gdy rozmiar penisa nie pasuje do rozmiaru pochwy?

pozycje seksualne

Nie tylko nastolatki przed rozpoczęciem współżycia zastanawiają się, czy ich narządy płciowe mają odpowiedni rozmiar i kształt. Problem ten dotyczy także dorosłych, którzy pierwszy raz mają już za sobą. Jak się kochać, gdy rozmiar penisa nie pasuje do rozmiaru pochwy?

Wbrew obiegowej opinii kształt i wielkość narządów płciowych są bez znaczenia. Można mieć udane  pożycie, dysponując niewielkim członkiem lub zbyt wąską pochwą.  Natura zadbała o to, aby różnice anatomiczne nie miały wpływu na satysfakcję z  życia seksualnego. Wąska pochwa może się trochę rozszerzyć, w końcu  jest elastyczna. Z  kolei niewielki penis podczas erekcji nabrzmiewa i staje się twardy.  Ponadto  dobrzy kochankowie zawsze znajdą odpowiednią pozycję, dzięki której  będą mogli sprawić rozkosz drugiej osobie.

 

Czy pochwa pomieści dużego penisa?

Wykazano, iż długość kobiecej pochwy zamyka się w granicach 7-14 cm.  Warto jednak pamiętać, że narząd ten należy do niezwykle elastycznych, w związku z tym bez problemu zmieści się w nim większy członek.  W trakcie penetracji pochwa może rozciągnąć się o dobrych kilka/kilkanaście centymetrów.  Warto jednak pamiętać, że podczas uprawiania seksu kobieta o wąskiej i krótkiej pochwie może odczuwać ból, zwłaszcza jeśli jej partner jest hojnie obdarzony przez naturę.  Nieprzyjemne dolegliwości wynikają z faktu, iż duży penis uderza w szyjkę macicy.

Mały penis – czy może doprowadzić kobietę do orgazmu?

Mężczyźni, którzy posiadają niewielkie członki, nie mają powodów do zmartwień.  Bez problemu powinni sprawić rozkosz kobiecie, ponieważ  najbardziej czuły punkt znajduje się w odległości 3 centymetrów od wejścia do pochwy.  Można go bardzo łatwo znaleźć, ponieważ jest dość twardy i stawia opór podczas penetracji. W tym miejscu występuje wiele czułych zakończeń nerwowych, dzięki czemu ich pieszczota może doprowadzić kobietę do prawdziwej ekstazy.

Szeroka pochwa a satysfakcja seksualna

Po porodzie mięśnie pochwy ulegają rozluźnieniu, przez co staje się ona luźniejsza. Nie oznacza to jednak, że kobiety, które rodziły, nie mogą już odczuwać satysfakcji seksualnej.  Kluczową rolę po porodzie odgrywają ćwiczenia mięśni dna miednicy. Polegają ona na naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni pochwy. Nie należy jednak ćwiczyć podczas oddawania moczu, bowiem nasza aktywność może doprowadzić do stanów zapalnych układu moczowo-płciowego.  Dobrze wytrenowana pochwa będzie potrafiła zacisnąć się nawet na cieniutkim penisie.

Jeśli jednak mimo wszystko pochwa wrażenie zbyt szerokiej w stosunku do penisa, warto pomyśleć o zmianie pozycji na taką, która zwiększa tarcie.  Kobieta może leżeć płasko na plecach, opierając nogi o klatkę piersiową mężczyzny. Gdy partnerka wypycha biodra do przodu, jednocześnie zaciskając nogi, powstaje tarcie, dzięki czemu możliwe jest podrażnienie zakończeń nerwowych, które prowadzi do rozkoszy.

Kiedy pochwa jest wąska a penis gruby

Aby kobieta mogła przeżyć orgazm należy wybrać taką pozycję, która sprzyja większemu rozwarciu pochwy – np. klasyczną misjonarską, od tyłu itp.  W przypadku, gdy pochwa jest wąska, a penis zbyt gruby warto zadbać o  optymalne nawilżenie miejsc intymnych. Pomocne mogą okazać się lubrykanty oraz globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym. Produkty te zapewniają odpowiedni poślizg i zmniejszają tarcie podczas zbliżenia, dzięki czemu kobieta nie odczuwa bólu w trakcie penetracji, pomimo iż jej partner jest hojnie obdarzony przez naturę.

Seks oralny – tutaj rozmiar penisa nie ma znaczenia

Nawet znaczne różnice anatomiczne nie muszą uniemożliwiać nam prowadzenia satysfakcjonującego życia seksualnego. Gdy pochwa jest zbyt wąska, a penis zbyt duży lub pochwa zbyt szeroka a członek zbyt cienki, najlepiej sprawdzi się seks oralny. Pozwala on doprowadzić partnera do rozkoszy przy użyciu ust. Warto jednak pamiętać, że seks oralny nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w związku z tym należy pamiętać o konieczności stosowania prezerwatyw.

Irmina Cieślik

Komentarze (3)

filodendron

5 lat temu

Wydaje mi się ,że jednak zbyt duże dysproporcje mogą okazać się nie do zaakceptowania. Kobieta nie będzie chciała, np. ciagle czuć bólu od za dużego rozmiaru . A mężczyzna będzie wolał bardziej ścisłą pochwę.

Emilly27k

5 lat temu

Temat nie ukrywam odważny i powiem od siebie jak może to teoretycznie wyglądać. Jest coś takiego,że w świecie nastolatek myślą o swoim pierwszym razie i martwią się jak to będzie. Oczywiście uważam,że najbezpieczniejszy będzie seks oralny. Należy się upewnić czy partner nie jest nosicielem chorób Aids.

Zostaw komentarz