Kultura Styl życia

Serce w skowronkach – Magdalena Kordel

serce w skowronkach

Pamiętacie historię trzech kobiet: Agaty, Klementyny i Dobrochny, które poznałyśmy w powieści Serce z piernika? Książka ukazała się tuż przed Bożym Narodzeniem i zdobyła serca czytelników na całym świecie. W maju pojawiła się jej kontynuacja zatytułowana Serce w skowronkach. Magdalena Kordel po raz kolejny udowodniła, że potrafi poruszyć najwrażliwsze struny swoich czytelniczek.

Serce w skowronkach – powieść o spełnianiu marzeń

Serce w skowronkach to pełna ciepła i zabawnych zwrotów akcji opowieść, której główną bohaterką jest Klementyna. Kobieta nie ma łatwego życia. Samotnie wychowuje rezolutną córkę, Dobrochnę. Ponadto opiekuje się babcią, a Agata nie jest łatwym człowiekiem, wciąż nie pogodziła się ze stratą ukochanego syna. Klementyna mogłaby śmiało uczestniczyć w konkursach cukierniczych. Kobieta ma naprawdę ogromny talent do słodkich wypieków. Jej ciasta i ciasteczka to małe dzieła sztuki. Niestety, kobieta nie wierzy w siebie. Choć wszyscy ją namawiają na otwarcie własnej cukierni w rodzinnych stronach babci Agaty, to Klementyna nie chce tego zrobić. Z jednej strony rzeczywiście brakuje jej środków finansowych. Z drugiej zmaga się z problemem wiary w siebie. Los nie pozwala jednak Klementynie tak łatwo zrezygnować z marzenia. Niespodziewany splot wydarzeń zmusza główną bohaterkę do zrewidowania swoich planów.

Klementyna opiekuje się babcią, która nie przestaje wierzyć w prawdziwy cud. Kobieta wciąż ma nadzieję, że pewnego dnia przez okno ujrzy swojego syna, który podczas wojny został jej odebrany siłą. Czy obie kobiety w końcu zaznają szczęścia, na które niewątpliwie zasługują?

O marzenia warto walczyć do samego końca

Magdalena Kordel posiada lekkie pióro, duże poczucie humoru i pozytywną energię, którą za każdym razem przekazuje swoim czytelniczkom. Stworzyła ciekawą historię, która zachęca do walki o swoje marzenia. Choć pewne rzeczy wydają się nam nierealne i odległe, nie należy ani przez chwilę wątpić w siebie i zbaczać z obranej wcześniej drogi. Koło zdarzeń obraca bowiem siła naszych marzeń. Osoby zdeterminowane w końcu osiągają swój cel pomimo przeciwności losu i zwątpienia bliskich.

Lekkie pióro Magdaleny Kordel

Magdalena Kordel ma wybitny talent do konstruowania lekkich i autentycznych dialogów, w których nie ma śladu sztuczności. Swoim stylem okraszonym poczuciem humoru potrafi przykuć uwagę czytelnika. Jej opisy są dynamiczne oraz plastyczne, przez co stanowią ciekawe dopełnienie dialogów. Magdalena Kordel potrafi tak opisać słodkie wypieki, że wręcz czuje się ich zapach i smak.

Serce w skowronkach to powieść pełna ciepła i miłości, która wzrusza i bawi czytelnika. Naprawdę warto po nią sięgnąć w ciepłe, leniwe popołudnie, aby przenieść się do innego, lepszego świata.

Komentarze (2)

Aleksandra

3 lata temu

Kiedy pierwszy raz sięgnęłam po książkę Magdaleny Kordel, wiedziałam że to strzał w 10! „Serce w skowronkach” utwierdziło mnie w tym przekonaniu, idealne dla każdej kobiety, która pragnie marzyć i chce zrelaksować się przy bardzo dobrej lekturze.

Mindi

3 lata temu

Uwielbiam książki tej autorki, czyta się z przyjemnością. Nie czytałam jeszcze „Serce z piernika” czekam w długiej kolejce w bibliotece. Sprawdzę czy „Serce w skowronkach” także jest już w ofercie mojej biblioteki, jeśli nie to może sobie kupię. Idealna lektura na letni wypoczynek 🙂

Zostaw komentarz