Dbaj o twarz Uroda

Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający

sephora puder sypki utrwalająco wygładzający

Puder to podstawowe wyposażenie kobiecej kosmetyczki, z jego pomocą wyrównujemy koloryt skóry,  matujemy strefę T i utrwalamy makijaż. Nic dziwnego, że każda z nas poświęca sporo czasu na znalezienie swojego makijażowego ideału. Jak nasze redaktorki oceniają Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający?

Matowienie

Jak wynika z badań, większość Polek ma cerę mieszaną, czyli taką, która błyszczy w strefie T. Nic dziwnego, że chętnie sięgamy po pudry o właściwościach matujących.  Dobrze dobrany kosmetyk przywraca nam poczucie komfortu. Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający pozostawia twarz matową na dobrych kilka godzin. W tym czasie nie warzy się i nie wchodzi w pory. Po jego użyciu strefa T wygląda świeżo i estetycznie.

Trwałość makijażu

Dobry puder nie tylko matuje strefę T, która roztacza nieestetyczny blask, ale też przedłuża trwałość makijażu. Jak wyżej wspomniany specyfik sprawdza się w roli fixera? Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający sprawia, że makijaż rzeczywiście utrzymuje się dłużej na naszej twarzy. Podkład nie spływa w środku dnia,  nie zauważyłyśmy też, aby się ścierał.

Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający. Pigmentacja

Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający to kosmetyk półprzeźroczysty, dlatego może go stosować każda z nas, niezależnie od karnacji i stopnia opalenia skóry.  To doskonałe rozwiązanie, ponieważ po powrocie z urlopu nie musimy szukać nowego odcienia.

sephora puder sypki

Widoczność porów

Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający zmniejsza optycznie widoczność porów. Wspomniany kosmetyk do makijażu nie przyczynia się do ich trwałego obkurczenia, ale za jego sprawą można odnieść wrażenie, że problem zniknął.

Wpływ na stan skóry

Nie zauważyłyśmy, aby wskutek stosowania sypkiego pudru Sephora stan skóry uległ pogorszeniu. Na twarzy nie pojawiły się pryszcze, zaskórniki ani podskórne gule.  W naszym przypadku omawiany kosmetyk nie wykazał działania komedogennego.

Stopień zmielenia

Na uwagę zasługuje fakt, iż producent bardzo drobno zmielił omawiany puder. W rezultacie ten świetnie stapia się ze skórą i jest praktycznie niewidoczny na twarzy. Dobrze współpracuje z różnymi podkładami, jak i samą skórą. Można go stosować jako kosmetyk wykańczający makijaż lub solo jako produkt matujący strefę T.

Wydajność

Puder sypki Sephora z pewnością wystarczy nam na wiele miesięcy. Stosujemy go od miesiąca, a w tym czasie ubytek jest praktycznie niezauważalny.

Cena i dostępność

Sephora sypki puder wygładzająco-utrwalający jest dostępny wyłącznie w perfumeriach Sephora oraz na stronie internetowej, gdzie kosztuje 65 zł.

Komentarze (3)

pati25

4 lata temu

Puder to obowiązkowy kosmetyk w naszej kosmetyczce.Dzięki niemu nasz makijaż będzie trwalszy.Opis tego prezentowanego jest doskonały.Możemy spodziewać się super efektów

Irena

4 lata temu

Posiadam obecnie sypki utrwalający puder z Bell HYPOAllergenic. Wybierając się na wesele wykończyłam tym kosmetykiem swój makijaż, który trzymał na do białego rana. Bo ja oczywiście jak zwykle na weselu byłam do samego końca.
Pudru Sephory nie używałam, ale bardzo chętnie wypróbuję jak tylko obecny kosmetyk się skończy.

dulcynea

4 lata temu

Puder to kosmetyk , który musi znaleźć się w kosmetyczce .
Ten prezentowany w artykule ma same zalety , pewnie byłby dla mnie dobry .
Ale na poczatku grudnia kupiłam mój ulubiony Max Factor . Może następnym razem wypróbuję 😉

Zostaw komentarz