Kosmetyk polecany przez redakcję Uroda

Sephora pineapple exfoliating wipes, czyli chusteczki peelingujące

Sephora pineapple exfoliating wipes

Zawsze brakuje ci czasu na peeling? Szukasz sposobu, aby ten przebiegał jeszcze sprawniej i wygodniej? A może preferujesz kosmetyki multifunkcyjne?  Sephora pineapple exfoliating wipes jest właśnie dla ciebie. Jak działają chusteczki peelingujące?

Jak działają Sephora pineapple exfoliating wipes?

Sephora pineapple exfoliating wipes zostały nasączone enzymami pochodzenia naturalnego, które zaliczamy do proteinaz. W składzie chusteczek peelingujących znajdziemy bromelainę z ananasa, która ma za zadanie rozkładać substancje białkowe na aminokwasy. Jak wiadomo, nasza skóra nieustannie pozbywa się starych, martwych komórek, które sprawnie są zastępowane nowymi. Podstawowym budulcem komórki skóry jest keratyna, czyli białko. Zatem bromelaina z ananasa rozkłada martwe komórki naskórka, wygładzając skórę twarzy i przyczyniając się do lepszego wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kremach i maseczkach.

Peeling enzymatyczny i mechaniczny w jednym

Sephora pineapple exfoliating wipes nie tylko zawiera enzymy proteolityczne, ale też mikrogranulki, które zapewniają całkiem przyzwoite tarcie. To właśnie one w sposób mechaniczny usuwają resztki martwego naskórka.  Jednocześnie wykonujemy nimi masaż, zatem zapewniamy lepszy przepływ krwi i dotlenienie komórek skóry.

Skóra gładka jak aksamit

Po użyciu chusteczek peelingujących Sephora pineapple exfoliating wipes skóra jest solidnie oczyszczona. Dotykając ją, można wyczuć, że stała się wyraźnie gładka i miękka w dotyku. Kosmetyki do makijażu też lepiej rozprowadzają się na jej powierzchni.

Wygoda stosowania

Sephora pineapple exfoliating wipes są wygodne w użyciu, bowiem nie wymagają nakładania emulsji z granulkami, którą następnie należy zmyć nad zlewem. Tutaj twarz wystarczy dokładnie przetrzeć chusteczką. Komfort stosowania chusteczek peelingujących jest naprawdę wysoki.

Choć chusteczki peelingujące zawierają substancje pochodzenia naturalnego oraz dość spore granulki, nie przyczyniają się do podrażnienia skóry. Nawet koleżanka posiadająca cerę naczynkową nie skarżyła się na żadne skutki uboczne.

Chusteczki peelingujące są dostępne jedynie w perfumeriach Sephora.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz