Kultura Styl życia

Seks w wielkim mieście… i co dalej? – Candace Bushnell

Seks w wielkim mieście… i co dalej

Candace Bushnell w latach 90. zyskała ogromną popularność, wydając książkę Seks w wielkim mieście. Stała się ona kanwą kultowego serialu o tym samym tytule. Losy głównych bohaterek, które szukały szczęścia na Manhattanie, umawiając się na randki z różnymi mężczyznami i miały wspaniałe kolekcje ubrań, śledziły miliony osób na całym świecie. Mogłoby się wydawać, że Candace Bushnell jest kobietą sukcesu, której życie zawsze układa się zgodnie z jej oczekiwaniami. Nic bardziej mylnego. Seks w wielkim mieście… i co dalej? to książka, która ukazuje realia współczesnego świata.

Gdy w dojrzałym wieku sypie się twoje dotychczasowe życie

Candace Bushnell, gdy doczekała 50. urodzin, musiała zmienić całe swoje dotychczasowe życie. Najpierw zmarł jej pies, nikt nie chciał jej pomóc w jego transporcie do weterynarza. Później nie mogła liczyć na wsparcie męża, ten w końcu zaproponował rozwód. W końcu odwrócił się od niej sektor finansowy. Candace Bushnell potrzebowała pieniędzy do spłacenia hipoteki na apartament, jednak żaden bank nie chciał pożyczyć pieniędzy kobiecie 50-letniej, która właśnie została singielką i nie ma regularnych dochodów.

Randki kobiet w średnim wieku

Seks w wielkim mieście… i co dalej? to książka poświęcona perypetiom 6 przyjaciółek, które umawiają się na randki, będąc w średnim wieku. Jak wyglądają takie spotkania? Czy udaje się znaleźć interesujących mężczyzn? A może ci preferują wyłącznie młodsze panie? Jak mogą korzystać z życia kobiety dojrzałe?  Czy życie jest dla nich łaskawe?

Kult młodości

Świat wywiera na kobietach ogromną presję. Niezależnie od wieku masz być piękna, spełniać wszystkie standardy, albo wypadasz z obiegu. Od mężczyzn nikt nie wymaga skóry gładkiej jak pupa niemowlaka.

Seks w wielkim mieście… i co dalej? stanowi doskonałą kontynuację przełomowej książki Candace Bushnell, która przyniosła jej sławę na całym świecie.  Autorka  z charakterystyczną dla siebie swobodą komentuje życie towarzyskie i społeczne kobiet dojrzałych, które żyją w metropolii.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz