Seks

Seks to często tylko wierzchołek problemów w związku

Seks to często tylko wierzchołek problemów w związku

Bardzo często mężczyźni nie dostrzegają związku między problemami z seksem a napiętą sytuacją w związku. Jeśli partnerka zaczyna unikać zbliżeń, to zakładają oni, że trzeba wprowadzić więcej innowacji do erotycznych igraszek. Tymczasem w przypadku pytań niechęć do seksu bardzo rzadko wiąże się z brakiem urozmaiceń w ars amandi. Zazwyczaj podłoże jest dużo głębsze. Seks to często tylko wierzchołek problemów w związku.

Brak bliskości w związku a niechęć do seksu

Bardzo często kobieta traci ochotę na seks i bliskość fizyczną, gdy mężczyzna staje się jej odległy emocjonalnie. W pewnym momencie przestaje być dla niej atrakcyjny, bo jest jej równie daleki jak klient, dla którego realizuje zlecenie w pracy. W jednym i drugim przypadku kontakty są mocno powierzchowne. Jeśli mężczyzna non stop napotyka na odmowę partnerki, powinien przyjrzeć się własnej postawie. Może przestał interesować się życiem kobiety, z którą się spotyka. Nie okazuje jej czułości i troski. Ciągle dąży wyłącznie do seksu, a po nim zasypia lub wychodzi. Wszystko to utrudnia budowanie bliskości. Podobnie działa też lęk przed miłością. Pojawia się on u osób, które w dzieciństwie nie nawiązały zdrowej relacji z rodzicami. Jeśli się na nich zawiodły, bliskość mogą utożsamiać z zagrożeniem i oddalać się od partnerki za każdym razem, gdy zrobi się intymnie. Kobiety tego nie znoszą i dlatego w pewnym momencie kończą znajomość, nie mają najmniejszej ochoty na seks.

Brak bliskości w związku a niechęć do seksu

Przedmiotowe traktowanie partnerki

Niektórzy mężczyźni są tak skoncentrowani na seksie, że przestają widzieć w partnerce drugiego człowieka. Traktują ją jak gadżet erotyczny z sex shopu, który ma zaspokoić ich określone pragnienia. Nie rozumieją, że któryś z ich pomysłów urozmaicenia życia erotycznego może budzić w niej niechęć, a nawet odrazę. Zapominają o tym, że ona też ma uczucia oraz swoje potrzeby, jak również granice, których nigdy nie wolno przekraczać. Przekonywanie partnerki do takich form aktywności seksualnej, których ona z jakiegoś powodu nie akceptuje, sprzyja tylko pogłębianiu wzajemnej niechęci.  Kobiety nie lubią czuć się jak lalka z sex shopu, która służy do jednego, a po wszystkim ma milczeć i dać mężczyźnie święty spokój.

Przedmiotowe traktowanie partnerki

Brak poczucia bezpieczeństwa w relacji

Niechęć do seksu jest u kobiet silnie skorelowana z brakiem poczucia bezpieczeństwa. Czasem mężczyzna popada w nałóg, zaczyna się upijać, bierze narkotyki i wówczas staje się nieobliczalny, a nawet agresywny. Kobieta zaczyna się go bać i unika spotkań z nim. Seks jest ostatnią rzeczą, na którą ma ochotę, bo nie chce skończyć skatowana.  Czasem mężczyźnie też puszcza hamulec i staje się brutalny podczas seksu, choć wcześniej się tak nie zachowywał. Nie każdej kobiecie podoba się taka zmiana. Może ona budzić obawy o zdrowie i bezpieczeństwo. Niektórzy mężczyźni zachowują się też w sposób nieodpowiedzialny, przez co mogą doprowadzić do nieplanowanej ciąży.  Zdarza się też, że kobieta nie ufa swojemu partnerowi. Ma podejrzenia, że spotyka się równolegle z innymi kobietami i może ją czymś zarazić.

Skłonność partnera do flirtowania z innymi kobietami

Kobiety tracą ochotę na seks, gdy widzą, że mężczyzna flirtuje z innymi kobietami. Wszystko jedno, czy umawia się z nimi na aplikacji randkowej, czy „tylko” zabawia rozmową sprzedawczynię w sklepie, to buduje mur. Kobiety nie chcą mieć nic do czynienia z mężczyznami, którzy mają problem z dochowaniem wierności, gdyż rodzi to same komplikacje i odbiera im poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie wyjątkowości.

Skłonność partnera do flirtowania z innymi kobietami

Brak komplementów pod adresem partnerki

Jak zabić w kobiecie chęć na seks? Najłatwiej to zrobić, nie mówiąc jej komplementów. Wówczas ona nie czuje się atrakcyjna i pożądana. W rezultacie trudno jej wprawić się w odpowiedni nastrój i zyskać ochotę na erotyczne igraszki. Może chęć na zbliżenia powróci, gdy partner zacznie prawić swojej kobiecie komplementy?

Spór o elementarne wartości w relacji

Seks cierpi też na sporze o elementarne wartości w związku. Jeśli różnicie się podejściem do wierności, ty pragniesz otwartej relacji, ona monogamicznej, to trudno oczekiwać, by partnerka miała ochotę na erotyczne igraszki. Kobieca seksualność jest dużo bardziej skomplikowana. Aby funkcjonowała prawidłowo, część emocjonalna związku musi działać bez zarzutu. A trudno o to, gdy spieracie się o elementarne wartości. Nie potraficie porozumieć się co do metod antykoncepcji, wspólnego zamieszkania, zapoznania partnera z własnymi rodzicami etc.

Uzależnienie partnera a niechęć do seksu

To żadna przyjemność całować się z mężczyzną, który jest  pijany lub pod pływem narkotyków. Taki facet staje się nieobliczalny. Rzadko też przypomina mężczyznę, w którym się zakochałyśmy. Wychodzi z niego agresywne zwierzę, które może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Nic dziwnego, że kobiety odcinają się od mężczyzn, gdy odkryją ich uzależnienie. Są od nich dużo słabsze fizycznie i pozbawione jakichkolwiek szans w starciu z rozjuszonym facetem pod wpływem narkotyków.

Uzależnienie partnera a niechęć do seksu

Dodaj komentarz