Gdy pojawia się problem... Seks

Seks podczas okresu

seks podczas okresu

Teoretycznie seks podczas okresu jest możliwy, w praktyce jednak mało która kobieta chce go uprawiać w trakcie menstruacji. Trudno się temu dziwić. Z jednej strony już sama obecność krwi jest dla wielu pań bardzo krępująca, zdajemy sobie sprawę, że może ona obrzydzać mężczyzn. Z drugiej podczas okresu często odczuwamy ból spowodowany przez skurcze macicy, nic dziwnego, że seks nas wówczas zupełnie nie interesuje. Jakby tego było mało, seks podczas okresu jest odradzany przez ginekologów. Zwiększa bowiem ryzyko otarć i stanów zapalnych.

Seks podczas okresu – dlaczego brzydzi mężczyzn?

Seks podczas miesiączki ma też swoich zwolenników, jednak dla większości par stanowi temat tabu.  Nic dziwnego, w końcu nie każdy mężczyzna musi lubić widok krwi. Takie „atrakcje” mają prawo go brzydzić i wywoływać awersję seksualną. Niektórzy panowie nie mają jednak nic przeciwko erotycznym igraszkom w trakcie okresu.  Na szczęście zawsze da się wypracować kompromis satysfakcjonujący obie strony.

Czego potrzebuje kobieta podczas okresu?

Miesiączka  w większości związków uniemożliwia seks waginalny, ale nie jest to jedyna forma aktywności seksualnej, która sprawia przyjemność obojgu partnerom. Panie podczas okresu często skarżą się na bolesne skurcze macicy, dlatego też wiele z nich lubi, gdy mężczyzna je przytula i namiętnie całuje. Miesiączka nie stanowi też żadnej przeszkody w przypadku pieszczot piersi, całowania karku czy uciskania pośladków. Kobiety mają wiele miejsc erogennych, dlatego całe są niezwykle wrażliwe na dotyk. 

Seks w trakcie miesiączki a otarcia

Niektórzy mężczyźni twierdzą, że krwawienie menstruacyjne ich nie brzydzi i zasadniczo mogliby uprawiać seks podczas okresu. Kobiety nie są jednak zbyt optymistycznie nastawione do tego rodzaju propozycji.  A wszystko to dlatego, że w trakcie okresu pochwa jest wrażliwsza na otarcia, przez co sam seks staje się bolesny.

Zalety seksu podczas menstruacji

Gdy jednak zarówno kobieta, jak i mężczyzna mają ochotę na seks podczas okresu, to mogą go uprawiać. Erotyczne igraszki w trakcie menstruacji mają też swoje zalety. Kobietom w trakcie okresu łatwiej przychodzi osiągnięcie podniecenia. Ponadto w trakcie orgazmu wydzielają się hormony, które zmniejszają dolegliwości bólowe spowodowane przez skurcze macicy.  Niestety, podczas szczytowania krwawienie ulega nasileniu, dlatego warto mieć pod ręką wysoko chłonne podpaski i tampony.

Jaka pozycja seksualna?

Seks podczas okresu wiąże się też z ograniczonym wyborem pozycji seksualnych. Tak naprawdę do dyspozycji pozostaje nam misjonarska.  Podczas krwawienia z pochwy wydziela się niezbyt przyjemna woń, która może działać na mężczyzn odpychająco. Należy też pamiętać, że w trakcie erotycznych igraszek brudzimy pościel, zaś sama krew na skórze dość szybko zasycha, dlatego też należy szybko skoczyć pod prysznic.  Panom często robi się słabo na widok krwi podczas jej poboru, tacy mężczyźni nie będą się czuli komfortowo, uprawiając seks podczas okresu. Faceci często też czują się winni i odpowiedzialni za nasilone krwawienie.

Pieszczoty, które lubią kobiety podczas miesiączki

Czasem jednak zdarza się, że para ma ochotę na erotyczne igraszki, ale przeraża ich perspektywa penetracji w trakcie okresu. Na szczęście swoje potrzeby seksualne można zaspokoić też w inny sposób. Świetnie sprawdzi się tutaj masaż, pieszczoty piersi, długie pocałunki, przytulanie, uciskanie pośladków – to ostatnie lepiej jednak wykonywać, gdy kobieta ma na sobie bieliznę, bo niektóre panie wolą korzystać z podpasek aniżeli tamponów. Teoretycznie w trakcie okresu można uprawiać też seks analny, warto jednak pamiętać, że zdecydowanej większości kobiet ta forma aktywności zupełnie nie odpowiada.

Większość kobiet podczas okresu najbardziej lubi być całowana i przytulana. Panie nie mają też nic przeciwko pieszczotom piersi, pośladków i szyi, jednak uprawianie seksu waginalnego, jak i analnego nie leży w obszarze ich zainteresowań.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz