Seks

Seks na pierwszej randce? Czy to dobry pomysł?

Seks na pierwszej randce

Pixabay

O tym, jak szybko można iść z nowo poznaną osobą do łóżka ludzie dyskutują prawdopodobnie od wieków. Oczywiście na przestrzeni dziejów zmieniało się podejście do seksualności, bardzo dużo zależało od tego, z jakiego środowiska ktoś pochodził i jak został wychowany. Współcześnie społeczeństwa są znacznie bardziej wyrozumiałe i „rozwiązłość” nie jest już tak piętnowana, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nie mniej warto ten temat poruszyć nie ze względu na to, żeby krytykować jakiekolwiek zachowania, ale żeby zastanowić się nad ewentualnymi konsekwencjami tak szybkiego zbliżenia.

Jak wiele zależy od pierwszego spotkania?

Pierwsza randka to wydarzenie, któremu przypisuje się bardzo duże znaczenie. Każdy, niezależnie od płci, chce podczas tego pierwszego romantycznego spotkania pokazać się drugiej osobie z jak najlepszej strony. Dużą uwagę przykładamy do swojego wyglądu, dlatego też warto przeczytać porady, jak ubrać się na randkę w serwisie botaak.pl. Kolejną istotną kwestią jest to, jak zaplanować czas, który mamy wspólnie spędzić, gdzie pójść i co w tym czasie robić. Niektórzy tak bardzo stresują się pierwszą randką, że robią listy tematów, na które można porozmawiać, żeby uniknąć krępującej ciszy.

Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne i może zaważyć na tym, jak będzie wyglądała nasza dalsza relacja z drugą osobą. Nie ma sensu jednak przeceniać znaczenia pierwszej randki, gdyż takie podejście, że od tego spotkania wszystko zależy, może spowodować, że będziemy zestresowani i wypadniemy nienaturalnie.

Seks na pierwszej randce

Bardzo często po pierwszej randce wiemy mniej więcej, czy mamy ochotę na kontynuowanie znajomości i kolejne spotkania. Oczywiście nie należy spodziewać się, że od pierwszych chwil wybuchnie pomiędzy dopiero poznającymi się osobami niezwykłe uczucie, jednak często już na tym etapie pojawia się tzw. chemia. Jeśli randka jest wyjątkowo udana, zdarza się, że nie mamy ochoty jej kończyć, rozchodząc się samotnie do domów. I w tym momencie zaczynają się wątpliwości, które pobudzane są przez ciążące na nas stereotypy. Większość z nich dotyczy kobiet. Która przedstawicielka płci pięknej nie słyszała nigdy, że jeśli za szybko pozwoli na zbliżenie, to mężczyzna nie będzie jej szanował, uzna ją za „puszczalską” i nic niewartą? Oczywiście może tak być, jednak coraz więcej mówi się o tym, że powinniśmy taką samą miarę stosować zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mężczyzna, który idzie do łóżka z nowo poznaną dziewczyną, nie ma prawa oceniać jej negatywnie, bo w końcu sam robi dokładnie to samo.

Dlaczego warto poczekać?

Zarówno seksuolodzy, jak i psychologowie są zgodni co do tego, że kontakty seksualne pomiędzy dwojgiem osób są kwestią niezwykle istotną w procesie budowania relacji. Decyzja o współżyciu powinna być świadoma, a osoby, które decydują się na zbliżenie, powinny czuć się bezpiecznie. Pierwsza randka to moment, w którym nie wiemy jeszcze zbyt wiele o drugiej osobie, dlatego też trudno mówić o poczuciu bezpieczeństwa w takiej sytuacji. Warto zatem poznać się nieco lepiej, zanim zdejmiemy z siebie ubrania i pozwolimy komuś stać się częścią naszego życia intymnego.

Komentarze (4)

alibabka

2 miesiące temu

Ja uważam, że strój na randkę powinien być ładny i swobodny. Powinnyśmy iść w tym, w czym normalnie chodzimy, a nie wbijać się w ubrania, których nie znosimy.

Zostaw komentarz