Seks Seksualna dojrzałość

Seks – na co nie musisz się zgadzać?

miłość

Dopasowanie seksualne to niezwykle ważny aspekt udanego związku. W końcu jesteśmy różni i możemy mieć inne wizje życia łóżkowego. Odmienności nie oznaczają, że masz godzić się na wszystko, co proponuje twój facet. Seks to ważny, ale też trudny temat. Na co nie musisz się zgadzać?

Życie intymne w zgodzie z tobą

Seks jest przyjemny, przynosi wiele radości i satysfakcji, jeśli dzielimy łóżko z osobą, która nie tylko bierze, ale także daje coś od siebie. Dopasowanie seksualne sprawia, że możemy bezproblemowo dogadywać się na tym polu. Problem pojawia się wtedy, gdy partner naciska, namawia nas do zachowań, których absolutnie nie mamy ochoty praktykować. Żadna kobieta nie ma obowiązku zgadzać się na wszystko. Jeśli cokolwiek ci nie odpowiada, nie masz na to ochoty – nie rób tego. Najważniejsze, byś postępowała w zgodzie ze sobą, także w sferze seksualnej.

Seks bez zabezpieczenia

Zabezpieczenie przed niechcianą ciążą czy chorobami leży w kwestii nie tylko kobiety, ale także faceta. Obydwie osoby, decydujące się na seks, powinny mieć to na uwadze. Kobieta nie musi godzić się na seks bez zabezpieczenia. W końcu chodzi o jej zdrowie i bezpieczeństwo. Facet może nie przepadać za stosowaniem prezerwatyw czy innych metod, ale nie może narzucać kobiecie takiego zachowania.

Fantazje erotyczne

Wspominaliśmy o różnych upodobaniach w seksie. Mężczyzna, podobnie z resztą jak kobieta, może mieć swoje fantazje erotyczne. Ale to, że marzy o przebierankach czy seksie w nietypowym miejscu, nie oznacza, że musi się spełnić. Kobieta nie musi mieć ochoty wcielać się w rolę pielęgniarki czy pokojówki. Tylko po to, by zaspokoić żądze swojego faceta. Przede wszystkim powinna także tego chcieć. Inaczej nie ma mowy o szczerym uczuciu i poszanowaniu.

Seks podczas okresu

Niektóre z pań nie mają problemu z uprawianiem miłości podczas okresu. Inne z kolei nawet nie myślą w te trudne dni o seksie. Co panowie muszą zrozumieć i uszanować. Kobieta nie musi być dyspozycyjna 24 na dobę. Ponadto, seks podczas miesiączki nie jest zalecany. Zwiększa ryzyko rozwoju infekcji i podrażnień, ponieważ ciało staje się wtedy bardziej wrażliwe na bodźce.

Sado-maso

fantazjeFenomen 50 twarzy Greya wielu ludziom otworzył oczy na seks w stylu sado-maso. Sadomasochistyczne zapędy nie zawsze wyglądają tak, jak na ekranie. To dość specyficzne skłonności, które nie każdemu muszą przypaść do gustu. Szczególnie, jeśli w grę wchodzą zachowania, które mogą wywołać fizyczny i psychiczny ból. Nie mamy ochoty wcielać się w dziewczynę Christiana Greya – nie róbmy tego! Prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z zaborczością. Jeśli facet cię kocha, uszanuje i zrozumie to, że sado-maso to jednak nie to, o czym marzysz w sypialni.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz