Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Seks – czego nie powinnaś akceptować?

kobieta

Seks jest bardzo intymną i indywidualną kwestią. Sprawia przyjemność tylko wtedy, kiedy robimy to, na co mamy ochotę i czujemy się pewnie u boku partnera. Nie wszystkie propozycje faceta, z którym się spotykamy, muszą spotkać się z aprobatą kobiety. W końcu każda z nas ma pełne prawo powiedzieć nie. Seks – czego nie powinnaś akceptować?

Fantazje erotyczne, które ci nie odpowiadają

Nie musisz marzyć o pikantnych scenach niczym z Greya. Krępowanie rąk, chłostanie czy inne tego typu elementy zabawowe, nie dla każdej kobiety wydają się być ekscytujące. Nawet Ana potrafiła powiedzieć nie, więc i ty możesz to zrobić. Grunt, żeby fantazje erotyczne sprawiały obu partnerom przyjemność. Kobieta nie powinna akceptować czegoś, co nie jest w jej guście. A facet musi to przyjąć na klatę i tyle w temacie. Jeśli nie masz ochoty czegoś próbować, nie poddawaj się naciskom mężczyzny.

Seks podczas okresu

Niektóre kobiety nie mają problemu z kochaniem się podczas okresu. Inne z kolei miewają dość bolesne miesiączki i kompletnie nie myślą wtedy o seksie. Seks podczas okresu zwiększa ryzyko infekcji. We wszystko wchodzą także kwestie higieniczne i poczucie dyskomfortu. Żaden facet nie może zmuszać cię do seksu w te dni. Twoje potrzeby i zdanie jest przecież tak samo ważne, jak jego.

Seks bez zabezpieczenia

Najważniejsza kwestia, ponieważ chodzi w niej nie tylko o zdrowie, ale bezpieczeństwo. I niezależnie od tego, czy masz stałego partnera, czy idziesz do łóżka z nowo poznanym facetem. Nie gódź się na seks bez zabezpieczenia. Niechciana ciąża, infekcja, poważna choroba – zbyt wiele ryzykujesz, a wystarczy prezerwatywa. Facet, który ma z tym problem, myśli tylko o sobie, a nie o swojej partnerce.

Grupowy seks

Innym tematem jest grupowy seks. Miłosny trójkąt nie musi być szczytem twoich marzeń. Wiele kobiet totalnie tego nie akceptuje. fantazjeLiczy się dla nich tylko jeden partner – wierny i przede wszystkim szczery. Nikt nie może zmusić cię do zmiany twojego zdania na ten temat. Szanujący ciebie facet zrozumie, że grupowy seks nie wchodzi w grę.

Pamiętaj, że tylko ty decydujesz, na co się godzisz w seksie. Możesz nie mieć ochoty na nowe zabawy, gadżety czy inne pomysły faceta. Nie akceptuj więc tego, czego w głębi siebie nie czujesz, czego nie jest pewna. Najlepiej znasz swoje ciało i wiesz, na co tak naprawdę masz ochotę w seksie i jakie są twoje granice.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz