Miłość i związki

Sekret drugiej randki – to właśnie ona powie ci prawdę

Sekret drugiej randki

Często pierwsza randka okazuje się ostatnią, bo zwyczajnie druga osoba nas nie zachwyciła i nie wzbudziła naszego zainteresowania. Najtrudniej o drugie spotkanie, na trzecie i kolejne już dużo łatwiej się umówić. W czym tkwi sekret drugiej randki? Dlaczego to właśnie ona powie nam prawdę o drugiej osobie?

Bardzo staramy się na pierwszej randce

Większość z nas całą energię wkłada w pierwszą randkę, bo pragnie na niej jak najlepiej wypaść.  W rezultacie za bardzo skupiamy się na sobie, jesteśmy zbyt spięci tym, aby nie popełnić gafy i dokładnie analizujemy każdy gest drugiej strony. Dopiero na drugim spotkaniu udaje nam się wyluzować i pokazać prawdę o sobie.  To wtedy mówimy o swoim podejściu do życia, na pierwszej z reguły poruszaliśmy neutralne tematy, aby wypaść korzystnie i nie zrazić drugiej osoby.  To wtedy dowiadujesz się najważniejszych rzeczy, które mają wpływ na wybór partnera. Jeśli facet opowiada ci o tym, jak kombinuje z mandatami, by ich nie płacić, jak chce oszukiwać państwo i dodaje, że jest ateistą, to zaczynasz czuć się niekomfortowo w jego towarzystwie.  Na drugiej randce wychodzą na jaw różne brudy, które mogą nas zniechęcić do drugiej osoby.

Mężczyźni chętniej wybiorą się na drugą randkę

Co ciekawe, pierwsza randka z reguły kobietom jawi się jako mało zachwycająca i nie chcą one umawiać się na drugą. Mężczyźni, którym zależy na znalezieniu drugiej połówki, chcą się lepiej poznać. Im zdarza się poczuć strzałę Amora po dłuższym czasie. Dlatego też faceci często proponują drugą randkę, podczas gdy kobiety same nie chciałyby się spotkać po raz drugi.  Dla płci pięknej facet, który jest „taki sobie”, źle rokuje. Dla mężczyzny sympatyczna kobieta to dobra kandydatka na drugą randkę.  Czasem mężczyźnie udaje się przełamać dystans kobiety.

Na drugiej randce dowiesz się prawdy o mężczyźnie

Na drugiej randce masz szansę wejść w głębszą rozmowę i poznać szczegóły z życia mężczyzny. Bardzo często wtedy okazuje się, że miałyśmy rację, nie czując potrzeby kolejnego spotkania. Jeśli on okazuje się człowiekiem pozbawionym serca i empatii, który jest bardzo sztywny, to wiesz, że miłości z tego nie będzie. Podobnie nie wyjdzie ci z tym materialistą i egoistą zapatrzonym w czubek własnego nosa.

Druga randka pełna emocji

Mogłoby się wydawać, że pierwsza randka jest bardziej ekscytująca. Tymczasem dla większości osób to ta druga niesie ze sobą większe emocje. Otrzymujemy bowiem pozytywny sygnał, że spodobaliśmy się drugiej osobie i chcemy ją jeszcze mocniej sobą oczarować.

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce?

Aby w ogóle doszło do drugiej randki, musisz dobrze wypaść podczas pierwszej. Bądź rozmowna, wymieniajcie się swoimi spostrzeżeniami nt. polityki, bieżących wydarzeń. Pokaż, że jesteś inteligentna i błyskotliwa, masz szeroki zakres zainteresowań i potrafisz śmiać się sama z siebie. Poczucie humoru jest dziś na wagę złota.

Jeśli mężczyzna przypadł ci do gustu, okaż to, bo inaczej on nie będzie zbyt chętny na zaproszenie cię na kolejną randkę. Im mocniej kobieta ukrywa swoje zainteresowanie, tym większe ryzyko, że facet szczerze zainteresowany związkiem weźmie to za złą monetę.

Dodaj komentarz