Miłość i związki

Rzęsy do nieba. Jaka jest najlepsza odżywka do rzęs?

odżywka do rzęs

Kobiety mają dbanie o siebie w swojej naturze – poświęcają długie godziny na walkę z upływającym czasem, pielęgnację skóry i włosów. Ostatnio również na dbanie o rzęsy, które odgrywają znacząco rolę w makijażu i nadają twarzy piękno. Czas odpowiedzieć zatem na pytanie, jaka jest najlepsza odżywka do rzęs?

Prawdopodobnie nie ma na świecie kobiety, która nie chciałaby mieć długich rzęs. Nie każda lubi pomalowane usta, nie każda lubi używać róż do policzków, ale żadna nie odmówi sobie dobrze podkreślonych rzęs. To dlatego niezbędnym kosmetykiem w codziennym makijażu jest maskara. Czy aby na pewno wystarczy?

Niestety osłabione i krótkie rzęsy trudno jest podkreślić za pomocą zwykłego tuszu do rzęs. Zanim sięgniemy po maskarę, musimy je odpowiednio zregenerować, odżywić i nawilżyć.

Odżywka do rzęs. Jak działa?

Grunt to dobrze skomponowany produkt, który wspomoże wzrost rzęs i zapobiegnie ich nadmiernej utracie. Większość odżywek skupia się na zachwalaniu swoich właściwości przyspieszających porost rzęs, dlatego zapominamy, że są to o wiele bardziej kompleksowe produkty. Poza tym działaniem wpływają również na kondycję cebulek rzęs, dbają o prawidłowy poziom nawilżenia, uelastyczniają, dodają blasku i podkreślają naturalny kolor. Efekt odżywienia to długie, gęste i mocne rzęsy, doskonale ukorzenione w mieszkach i odporne na uszkodzenia.

Oczywiście wpływ na efekty ma aplikacja – nie możemy zapominać o tym, żeby robić to regularnie, zawsze po dokładnym demakijażu i przed snem (wówczas jest najlepszy czas, aby rzęsy mogły się zregenerować). Ważny jest również wybór odpowiedniego produktu do pielęgnacji.

Jaka jest najlepsza odżywka do rzęs?

W dużym uproszczeniu odżywki możemy podzielić na te z pędzelkiem i szczoteczką, przy czym te z pierwszej grupy są dużo skuteczniejsze. Dlaczego? Cienki pędzelek to najbardziej precyzyjny aplikator, dzięki któremu bardzo łatwo jest nałożyć serum u nasady rzęs. Działa wówczas lepiej, a my nie tracimy cennego preparatu na smarowanie całych włosków. Czyli po pierwsze należy zwracać uwagę na aplikator i sposób użycia.

Każda odżywka do rzęs różni się od innych rzecz jasna składem. Nie ma dwóch odżywek o identycznym składzie – jeśli zawierają te same substancje, różnica może tkwi w ich proporcjach. Jaka jest najlepsza odżywka do rzęs? Wiadomo, że naturalna, bo działamy w okolicy oczu i zależy nam nie tylko na skuteczności, ale również delikatności. Szukajmy w składach ekstraktów roślinnych lub olejków. Choć warto również kierować się opiniami.

Tekst  partnera

Komentarze (2)

pati25

2 lata temu

Każda kobieta chce mieć ładne,długie rzęsy.Pomocne mogą być odżywki.Stosowałam i taką z pędzelkiem i ze szczoteczką.Po jednym opakowaniu efektów dużych nie było.Chyba trzeba dłużej stosować

Irena

2 lata temu

Stosowałam już kilka odżywek. Raz zamówiłam sobie przez internet odżywkę za 200 zł, innym razem wygrałam serum w konkursie za ok 60 zł. Przede wszystkim liczy się systematyczność w ich stosowaniu.
Do tego zdrowe odżywianie i rzecz jasna delikatne zmywanie makijażu 🙂

Zostaw komentarz