Moda

Rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojej szafy

Rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojej szafy

Istnieją takie ubrania, które choć były modne kilkanaście lat temu, dziś stanowią nie tylko koszmarek, ale przede wszystkim są wyjątkowo niepraktyczne.  Przedstawiamy rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojej szafy, bo więcej ich nie założysz.

Biodrówki

Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku w sklepach nie można było znaleźć innych spodni. Świat zalały biodrówki. Te spodnie miały tak niski stan, że po prostu spadały z bioder, odkrywając nierzadko majtki. Chodzenie w nich było problematyczne, ponieważ trzeba było ciągle uważać, aby przy schylaniu się, nie pokazać komuś swojej pupy. Na dodatek spodnie z tak niskim stanem masakrują sylwetkę, w tym pośladki, które tną w dziwnym miejscu, przyczyniając się do ich deformacji. Nadeszła pora, aby przerobić biodrówki na coś innego, np. torebkę z denimu. Nie ma sensu ich dalej trzymać w szafie. Obecnie mamy dostęp do spodni z wysokim i średnim stanem, które nosi się dużo bardziej komfortowo.

Szpilki na olbrzymiej platformie z przodu

Jeszcze niedawno wszędzie było pełno szpilek na wysokiej platformie z przodu. Lekka platforma nie stanowi problemu, ale taka grubsza, sprawia, że nasza sylwetka wygląda ciężko i masywnie. Jeśli nie chcesz dodać sobie dodatkowych kilogramów, to zrezygnuj z nich. Poza tym ten rodzaj butów jest niewygodny w noszeniu. Takie szpilki na grubej platformie są po prostu ciężkie, przez co z trudem unosi się nogę przy stawianiu kroków. Łatwo można się w nich też potknąć i zwichnąć sobie kostkę.

Bolerko

W latach 90. i na początku XXI królowały bolerka. Wykonane z błyszczącego poliestru miały, z przykrótkawym rękawkiem miały stanowić dopełnienie eleganckiej stylizacji. Nosiło się je na wesela, studniówki i imprezy sylwestrowe. Dziś nie tylko wyglądają tandetnie, ale też są wyjątkowo mało praktyczne. Bolerka zazwyczaj były wykonane do wysokości talii i miały krótki rękawek. Na dodatek materiał, z którego je szyto, był stosunkowo cienki. W rezultacie taka narzutka nas nie grzała. O wiele lepiej sięgnąć po marynarkę i narzucić ją na cienką sukienkę.

Adidasy na koturnie

W latach 90. i na początku XXI wieku zarówno gwiazdy estrady, jak i zwykłe śmiertelniczki nosiły adidasy na koturnie. Te można wciąż zobaczyć na teledyskach Spice Girls. Takie buty nie tylko prezentują się topornie na naszej stopie, ale też są bardzo niewygodne. Trudno się w nich poruszać. Trzeba uważać, aby się w nich nie przewrócić.

Dodaj komentarz