szlachetne-pobudki

Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, jest przepiękna i taka prawdziwa – życiowa i lekko melancholijna”.

Maria spełniła swoje marzenie i wydała tomik wierszy. Teraz, gdy wody Młynówki opadają, kobiety z Różanej zaczynają rozumieć, jak prawdziwe jest przekleństwo „oby spełniły się twoje marzenia”. Agata uratowała Karolinę i jej dzieci przed powodzią, a teraz musi chronić swoje małżeństwo, gdyż ukochany mąż zbyt wiele uwagi poświęca byłej żonie. Janina przez wiele lat myślała przede wszystkim o rodzinie, a obecnie będzie musiała zadbać o siebie. W czasie porządkowania domu po powodzi Wanda odkrywa, że bliscy ją okłamywali. Leokadia dostrzega, że są sytuacje, z którymi nie zdoła sobie poradzić, mimo całej swej mądrości. Teresa poznaje gorzki smak życia. Niestety, zbyt późno zdaje sobie sprawę, że to właśnie przeciwności losu czynią nas silniejszymi.

Wygraj powieść Szlachetne pobudki

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka mieliśmy do rozdania 4 egzemplarze powieści Szlachetne pobudki. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczyło w kreatywny sposób odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Czy warto w życiu kierować się szlachetnymi pobudkami?

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy laureatki konkursu, które otrzymają od nas powieść Szlachetne pobudki autorstwa Kasi Bulicz-Kasprzak.

Doris_Key: Myślę, że w życiu warto mieć jakiś cel. Jeśli jest on szlachetny, tym bardziej warto do niego dążyć. Nie ważne czy to zbiórka na operacje dziecka czy inne działania charytatywne i nie tylko. Działając szlachetnie można zrobić wielkie dzieła, kierując się jednocześnie sercem. Nawet zwykły szary człowiek jest w stanie dołożyć swoją cegiełkę dobra do jakiejś sprawy.

Irene_J: Ja uznaję szlachetne pobudki tylko, jeśli działając nie ranimy nikogo. Czasem ludzie robią rzeczy, które wydają się im szlachetne a nie do końca tak jest. Podejmując decyzję powinniśmy kierować się dobrem, uwzględniając także innych. Zawsze staram się postępować według zasad nie tylko sumienia. Szlachetność to coś wspaniałego i uważam, że warto postępować w taki sposób.

nadinka: Oczywiście, że w życiu warto kierować się szlachetnymi pobudkami. Często uczestniczę w akcjach charytatywnych, które mają na celu pomoc potrzebującym. Wychodzę z założenia, że dobro powraca ze zdwojoną siłą a nigdy nie wiadomo kiedy sama będę potrzebowała takiej pomocy. Mam nadzieję, że im więcej osób będzie kierowało się takimi uczuciami, to tym więcej dobra będzie obecnego w naszym życiu i na całym świecie.

Doriana: Byłam kiedyś wolontariuszką, więc wiem co to znaczy kierować się w życiu szlachetnymi pobudkami i jak najbardziej to popieram. Wiem ile znaczy pomoc i działanie w ważnej sprawie, na zawsze łatwej. Szlachetność to cecha o które zapominamy w dzisiejszych czasach. Doceniamy ją dopiero wtedy, gdy sami znajdujemy się w trudnej sytuacji życiowej.

Gratulujemy laureatkom i zachęcamy do udziału w konkursach.

Tekst sponsorowany