Dzieje się Nagrody

Rozstrzygnięcie konkursu z powieścią Wbrew sobie

rozstrzygniecie-konkursu-z-powiescia-wbrew-sobie

Ewelina pragnie tylko jednego – dziecka. Jest skupiona na sobie i własnych przejściach, egoistycznie manipuluje bliskimi, nie dostrzega problemów innych ludzi, liczy się tylko ona i jej sprawy. Zachowuje się jak rozkapryszony, rozpieszczony bachor.

Zraża do siebie kochającego i oddanego męża, matkę, która za wszelką cenę chce chronić córkę przed problemami i siostrę – tę, która poświęciła dla Eweliny najwięcej.

Kiedy ujawnienie skrywanej rodzinnej przeszłości i konsekwencje własnych zaskakujących decyzji zachwieją wiarą Eweliny w siebie i zburzą wygodne życie, zrozumie, jak bardzo musi się zmienić.

Ale czy nie będzie już za późno?

Wygraj powieść obyczajową Wbrew sobie!

W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs, w którym dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka można było wygrać 1 z 4 egzemplarzy powieści “Wbrew sobie”. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczyło w sposób kreatywny dokończyć poniższe zdanie.

“Rodzinne tajemnice, o których dowiaduje się Ewelina, dotyczą…”

Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi, Wbrew sobie wędruje do:

  • edit-ka: “Rodzinne tajemnice, o których dowiaduje się Ewelina, dotyczą tragicznego wypadku jej biologicznych rodziców. Dziewczyna nie wiedziała, że została wraz z siostrą adoptowana, a wypadek, w którym zginęli rodzice był spowodowany właśnie przez jej obecnych opiekunów. Ewelina cudem uszła z życiem, dlatego zawsze tak o nią dbano, jakby chcąc odkupić krzywdy”.
  • tilde: “Rodzinne tajemnice, o których dowiaduje się Ewelina, dotyczą choroby, jaką przeszła w dzieciństwie. Przebyte schorzenie uczyniło ją bezpłodną, toteż główna bohaterka jest zdruzgotana, gdy niespodziewanie odkrywa sekret”.
  • emi_78: “Rodzinne tajemnice, o których dowiaduje się Ewelina, dotyczą przestępstwa sprzed lat. Jej matka przez lata nie potrafiła zajść w ciążę, a ze względu na wiek miała niewielkie szanse na legalną adopcję. W związku z tym zdecydowała się na podjęcie desperackiego kroku, jakim była kradzież nowo narodzonego dziecka ze szpitala ginekologiczno-położniczego. Ewelina jest właśnie tym uprowadzonym dzieckiem”.
  • Fiona13: “Rodzinne tajemnice, o których dowiaduje się Ewelina, dotyczą jej samej. Główna bohaterka jako mała dziewczyna padła ofiarą pedofila, który zakradł się do jej przedszkola. Gwałt był tak brutalny, że pozbawił ją szans na macierzyństwo. Traumatyczne wydarzenie zostało wyparte z pamięci Eweliny, ale po latach powraca”.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst sponsorowany

Komentarze (8)

Mindi

5 lat temu

Gratuluję wygranej książki jak i świetnych pomysłów 🙂 Ciekawa jestem, która wersja jest bliższa treści. Ja takze stawiałąm na adopcję, ale nie tylko 🙂

sirena46

5 lat temu

Ja również gratuluję Wygranych książek i ciekawych odpowiedzi 🙂
Też nie wysłałam odpowiedzi tak jak ostatnio na większość konkursów, skleroza :)))
Zresztą z weną tak jak u Dulcynei u mnie też ostatnio kiepsko 🙁
A jak się wyślę odpowiedź to zawsze jest szansa na wygraną, a tak nic:(

Emilly27k

5 lat temu

Nie brałam udziału w tym konkursie, ale gratuluje wygranym.
Rozwiązania podobają mi się ze względu,że każde jest inaczej napisane.

Zostaw komentarz