Moda

Rozpoczęły się jesienne wyprzedaże. Na co warto polować?

Rozpoczęły się jesienne wyprzedaże

W sklepach odzieżowych i obuwniczych rozpoczęły się jesienne wyprzedaże. Na co warto polować? Co może nam się przydać zimą? Co lepiej sobie odpuścić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule.

Dzianinowe sukienki

Na jesiennej wyprzedaży mamy sporo sukienek w różnych kolorach i printach. Jednak nie we wszystkie należy inwestować. Lepiej postawić na dzianinowe sukienki, które są na tyle grube, że zestawione z grubymi rajstopami sprawdzą się także zimową porą. Natomiast odpuśćmy sobie cienkie sukienki z poliestru czy wiskozy. Są to tkaniny, które lepiej sprawdzają się w cieplejsze pory roku.

Spódnice z dzianiny

W  sieciówkach mamy do wyboru sporo spódnic. Prym wiodą te z ekoskóry i dzianiny. Jednak to te  drugie lepiej chronią przed zimnem, gdy temperatura spada poniżej 10 stop Celsjusza. Sprawdzą się także zimą. Spódnice z ekoskóry nie są najgorszym wyborem na teraz. Natomiast zrezygnujmy z cienkich, zwiewnych minispódniczek z falbankami, bo te są niepraktyczne zimą i późną jesienią. Producenci często szyją ten sam model tylko w dwóch różnych kolorach – jasne spódnice trafiają do letniej kolekcji, a ciemne do jesiennej.

Grubsze rajstopy

W sieciówkach na wyprzedaży można znaleźć także grubsze rajstopy. 50 DEN to dobra grubość na teraz, na zimę niekoniecznie, w chłodniejsze dni lepiej sprawdzi się 80 lub 100 DEN. Im większa wartość przed oznaczeniem DEN, tym grubsze rajstopy.

Kardigany

Kardigany mają bardzo praktyczne zastosowanie, można je narzucić na bluzkę, bluzę czy T-shirt. Sprawdzą się też zimą przy ubiorze na cebulkę. Można je łatwo zdjąć, gdy w biurze zrobi się cieplej. Kardigany można kupić na jesienny wyprzedażach nawet o połowę taniej.

Ciepłe swetry

W wielu sieciówkach na jesienne wyprzedaże trafiają też swetry. Jednak nie wszystkie są grube. Te cieńsze lepiej sprawdzają się wiosną i na początku jesieni. W grubsze warto zainwestować z myślą o nadchodzącej zimie.

Botki

Wprawdzie botki produkuje się z myślą o jesieni, ale ostatnio zimy wyglądają jak przedłużenie jesieni. W praktyce oznacza to, że możemy nie mieć okazji do założenia kozaków. Natomiast botki z pewnością przydadzą nam się jeszcze wiele razy.

Marynarki

Niektórzy nie lubią swetrów. Te ich drapią, alergizują i powodują dyskomfort. W ich przypadku lepiej sprawdzą się marynarki jako narzutka na koszulę. Warto jednak celować w takie fasony, które są zapinane na guziki lub haftki. Odpuśćmy sobie marynarki bez możliwości zapięcia.

Bluzy

Bluzy także stanowią świetną alternatywę dla swetrów. Niemniej ze względu na swój nieformalny charakter nie nadają się do pracy. Możemy natomiast nosić je w domu, na zakupach czy spacerze z psem.  Obecnie bluzy można kupić na jesienny wyprzedażach tańsze o 30%.

Dodaj komentarz