Miłość i związki

Rozpad związku – po czym go rozpoznać?

Rozpad związku

Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels

Rozpad związku to coś, o czym nikt z nas nie myśli, gdy wchodzi w daną relację. Zakładamy, że nasze wspólne życie będzie układało się wzorowo. Niestety, nie ma par idealnych, ponieważ każdy z nas ma określone wady. Po czym rozpoznać rozpad związku?

Spis treści:

  1. Wolny czas wolisz spędzać sama niż z nim
  2. Niechęć do poświęceń dla partnera
  3. Niechęć do słuchania partnera
  4. Jego małe dziwactwa okropnie cię irytują
  5. Tylko wspomnienia z pierwszych randek trzymają cię w tej relacji

Wolny czas wolisz spędzać sama niż z nim

Nawet najlepszy związek charakteryzuje się tym, że każdy z partnerów odczuwa potrzebę autonomii. To normalne, że czasem chcesz wyjść z przyjaciółką na zakupy czy porozmawiać przy pizzy. Nie ma też nic złego w czasie wolnym, który poświęcasz własnemu hobby. To buduje zdrową równowagę między więzią a autonomią.  Gorzej, gdy więź całkowicie zanika i budzi niechęć. Ty nie odczuwasz potrzeby, żeby spędzić weekend z koleżankami, zdobywając górski szczyt.  Po prostu pragniesz spędzać każdą chwilę z dala od niego. Gdy nie ma go na twoim horyzoncie w ogóle nie odczuwasz tęsknoty. Lepiej ci samej niż w jego towarzystwie. To poważny sygnał alarmowy, że rozpad związku zbliża się wielkimi krokami.

Niechęć do poświęceń dla partnera

To normalne i zdrowe, że nie chcesz poświęcać się na każdym kroku dla partnera. Jeśli jednak nie jesteś w stanie nawet podwieźć go do pracy, aby nie musiał jechać zatłoczonym autobusem, to znak, że w waszym związku źle się dzieje. Niechęć do poświęceń dla partnera świadczy o zaniku bliskości. Dla kogoś, kto jest dla nas ważny, jesteśmy skłonni nadrobić drogi, znaleźć chwilę na to, aby podgrzać mu zupę, gdy kiepsko się czuje. Rozpad związku wisi w powietrzu. Wy nawet nie jesteście dla siebie dobrymi przyjaciółmi.

Niechęć do słuchania partnera

Na początku, gdy towarzyszy nam zakochanie, każde słowo partnera chłoniemy niczym gąbka. Chcemy poznać jego stanowisko w każdej sprawie. Z czasem ekscytacja ulatnia się i wtedy okazuje się, czy związek ma solidne fundamenty. Niechęć do słuchania partnera pokazuje, że nie jest on dla nas tak ważny jak dawniej. To jeden z objawów, że relacja znalazła się w tarapatach i wymaga podjęcia działań ratunkowych. Jeśli tego nie zrobimy, grozi nam rozpad związku.

Jego małe dziwactwa okropnie cię irytują

Każdy z nas ma swoje mniejsze i większe dziwactwa. To, jak wyciskamy pastę do zębów, odkładamy różne rzeczy na swoje miejsce, rozkładamy poduszki przed snem. W fazie zakochania małe dziwactwa wydają się niezwykle fascynujące.  Z czasem jednak zaczynają nas okropnie irytować. Jeśli twój partner irytuje cię na każdym kroku, nawet sposobem, w jakim oddycha, rozpad związku może okazać się nieunikniony.

Tylko wspomnienia z pierwszych randek trzymają cię w tej relacji

Z czasem tkwimy w toksycznym lub nieudanym związku, ponieważ wciąż pamiętamy, ile szczęścia dała nam druga osoba na początku znajomości. Wciąż łudzimy, że ona stanie się ponownie tym samym człowiekiem, którego poznaliśmy. Czułym, opiekuńczym i romantycznym. Jednak tak się nie dzieje. Jeśli tylko wspomnienia z pierwszych randek trzymają cię w tej relacji, to znak, że powinnaś ją zakończyć.

Dodaj komentarz