Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Czy rozmiar pochwy ma znaczenie?

czy rozmiar pochwy ma znaczenie

Przyjęło się, że rozmiar penisa, a dokładnie jego grubość i długość odgrywają kluczową rolę podczas seksu. Mężczyźni często bardzo krytycznie podchodzą do tej kwestii. Rozmiar członka dla wielu z nich stanowi źródło kompleksów. Czy rozmiar pochwy ma znaczenie? Jak do tego zagadnienia podchodzą kobiety?

 

Czy rozmiar pochwy ma znaczenie?

Z przeprowadzonych badań wynika, iż 60% kobiet zastanawia się, czy rozmiar ich pochwy jest odpowiedni i dostarczy mężczyźnie niezapomnianych doznań. Panie jednak w przeciwieństwie do panów nie rozmawiają zanadto na ten temat.  Podczas gdy mężczyźni cieszą się, gdy ich penis jest większy od przeciętnych członków, kobiety martwią się, gdy słyszą, że ich pochwa przypomina wielką jaskinię.

Jaki rozmiar pochwy jest najlepszy?

U mężczyzn rozmiar penisa kształtuje się w okresie dojrzewania, gdy facet uzyska już wtórne cechy płciowe, jego członek przyjmuje ostateczne wymiary. Te oczywiście ulegają zmianie w zależności od tego, czy penis znajduje się w stanie spoczynku czy wzwodu. Niemniej członek już nie rośnie. U kobiet sytuacja wygląda zgoła odmiennie.  U pań, które nie uprawiały jeszcze seksu, pochwa jest mała i dość ciasna, a wszystko to przez błonę dziewiczą, która podczas pierwszego stosunku zostaje przerwana, czemu towarzyszy krwawienie. Niektóre kobiety mają sporo szczęścia. Te, które urodziły się drobne, nawet po pierwszym razie mają dość ciasną pochwę, co jest korzystne dla obojga partnerów.  Penis mężczyzny podczas seksu ulega mocniejszej stymulacji, natomiast kobieta lepiej wyczuwa jego obecność, co dostarcza jej rozkosznych wrażeń.

Luźna pochwa – co powoduje taki stan?

Niestety, u niektórych kobiet w wyniku porodu, częstego uprawiania seksu lub stosowania zbyt dużych gadżetów erotycznych podczas masturbacji dochodzi do rozciągnięcia stan pochwy. Narząd ten staje się wówczas zbyt luźny, a zbliżenia z partnerem mało satysfakcjonujące. Konieczne staje się wówczas znalezienie odpowiedniej pozycji, która zapewni dostateczną stymulację penisa i pochwy.  Niektóre kobiety po porodzie naturalnym zdecydują się na chirurgiczne zwężenie pochwy.

Ćwiczenia mięśni Kegla, czyli recepta na ciasną pochwę

Aby pochwa była dostatecznie ciasna, a seks boski, można regularnie ćwiczyć mięśnie Kegle. Trening można przeprowadzić, siedząc w autobusie lub przy biurku w firmie. Polega on na regularnym kilkusekundowym zaciskaniu odpowiednich mięśni, ćwiczenia początkowo powtarza się w kilku seriach, a następnie w kilkudziesięciu. Zaciskanie mięśni Kegla podczas seksu stanowi dodatkową stymulację zwiększającą obopólną satysfakcję ze współżycia.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz