Masaż Uroda

Rozgrzewający masaż kamieniami

rozgrzewajacy-masaz-kamieniami

Masaż kojarzy nam się z ugniataniem ciała, głaskaniem i naciąganiem skóry. Czy faktycznie położenie na plecach paru kamieni może przynieść pozytywne efekty? Wyjaśniamy, na czym polega masaż kamieniami.

Już w starożytnej Azji wierzono, że kamienie mają szczególną moc, do dziś jeden z nurtów terapii naturalnych zajmuje się dobroczynnym działaniem różnych rodzajów kamieni na nasze zdrowie. Wszyscy znamy terapeutyczne właściwości bursztynu, który jest skamieniałą żywicą.

Moc wnętrza ziemi

Do masażu na ciepło używa się czarnych, bazaltowych kamieni pochodzenia wulkanicznego. Wydobywane są one z dna oceanu, gdzie zaobserwowano działalność podwodnych wulkanów. Są bogate w tlenek magnezu i wapna w porównaniu do innych skał. Ich wyjątkowe pochodzenie sprawiło, że starożytni Chińczycy i Hindusi łączyli je szczególnie z mocą rozgrzewania i przepływem energii.

Kamienie podgrzewa się do temperatury około 50 stopni, a następnie układa w odpowiednich miejscach na ciele. Profesjonalny masażysta, zanim przystąpi do zabiegu, powinien przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad dotyczący naszego zdrowia – w przeciwnym razie masaż kamieniami może nam bardziej zaszkodzić, niż pomóc!

Przyjemne ciepło.

Nagrzane kamienie układa się na tak zwanych czakrach, czyli miejscach przepływu energii na naszym ciele. Ich ułożenie oraz wiedza, w jaki sposób oddziałują na nasze dolegliwości, została opracowana tysiące lat temu i z powodzeniem stosowana jest do dziś.

Joanna Pastuszka-Roczek

Masaż kojarzy nam się z ugniataniem ciała, głaskaniem i naciąganiem skóry. Czy faktycznie położenie na plecach paru kamieni może przynieść pozytywne efekty? Wyjaśniamy, na czym polega masaż kamieniami.

Sceptyków uspokajamy – z masażem nie wiążą się żadne mistyczne działania, a jego skuteczność jest niezależna od naszej wiary w istnienie czakr. Kamień, ułożony na ciele, oddaje powoli swoje ciepło skórze i narządom wewnętrznym, poprawiając ukrwienie danego obszaru, pobudzając przemianę komórkową i przyspieszając proces usuwania toksyn.

Do masażu używa się kamieni różnej wielkości i układa się je nie tylko na plecach, ale także na twarzy, klatce piersiowej, dłoniach, stopach, nogach. Mają one na zadanie ułatwić przepływ krwi i limfy, a dodatkowy delikatny nacisk przypomina działanie akupresury.

Nie tylko ciepło

Kiedy się wystarczająco rozluźnimy, masażystka za pomocą dwóch dodatkowych, ciepłych kamieni, które są zmoczone olejkiem, rozpocznie masaż właściwy. *Delikatnie przesuwając gładką powierzchnią bazaltu po skórze, usunie z naszych mięśni zmęczeniev, napięcie, wprowadzając w ich miejsce spokój i ciepło.

Masuje się całe ciało, miejsce po miejscu. Relaksujące ciepło wnika w każdy mięsień. Rozluźnienie jest tak głębokie, że możemy mieć problemy ze wstaniem ze stolika do masażu! Możemy się czuć ociężali, czasami występują zawroty głowy. Wiąże się to z silnym pobudzeniem krążenia, dlatego masaży kamieniami nie zaleca się osobom, które cierpia na nadciśnienie czy choroby serca, a także żylaki. Masażu nie wolno wykonywać podczas menstruacji i w okresie ciąży.

Joanna Pastuszka-Roczek

Masaż kojarzy nam się z ugniataniem ciała, głaskaniem i naciąganiem skóry. Czy faktycznie położenie na plecach paru kamieni może przynieść pozytywne efekty? Wyjaśniamy, na czym polega masaż kamieniami.

Na miejsca szczególnie narażone na obrzęki, kontuzjowane czy przekrwione nakłada się białe, marmurowe kamienie, które zostały wcześniej schłodzone i trzymane są w wodzie z lodem. Dzięki temu masaż ciepłym bazaltem nie spowoduje w tych obszarach szkód – to także ważna informacja, której musimy udzielić przed masażem.

Widoczne rezultaty

Już po pierwszym zabiegu odczujemy głęboki relaks i spadek napięcia, stresu. Po kilku zauważymy wyraźną poprawę stanu skóry – będzie bardziej napięta, o zdrowszym kolorze, redukcji ulegnie celulitis, a sylwetka stanie się bardziej smukła.

Masaż kamieniami jest doskonałym sposobem na poprawę przemiany materii, pomaga ograniczyć nerwobóle, podniesie naszą odporność. Połączony z aromoterapią i relaksującą muzyką będzie wspaniałym przeżyciem. Należy jedynie pamiętać o tym, by skorzystać z usług profesjonalisty, gdyż masaż kamieniami wymaga wyczucia i precyzji w wykonywaniu ruchów.

Joanna Pastuszka-Roczek

Komentarze (7)

Inga

7 lat temu

Taki masaż to musi być fascynujący.Już sam masaż relaksuje,a ciepłe kamienie to już chyba działają odlotowo.Mam znajomego masażystę i wiem,że w swojej ofercie ma taki masaż.Może się skuszę,tym bardziej,że nie ma u mnie przeciwwskazań.A przecież chwila relaksu w zabieganym świecie to jak dar losu.

babka

7 lat temu

Bardzo lubię masaż ale masażu z kamieniami nigdy nie doświadczyłam. Muszę się Wam przyznać po cichu, że nie za bardzo mam do niego przekonanie, bo wydaje mi się, że to ….pic.

pati25

7 lat temu

Już samo czytanie o tym masażu sprawiło,że czuję się zrelaksowana.Chętnie poddałabym się temu masażowi ale ze względu na moje problemy z ciśnieniem to niemożliwe 🙁

sirena46

7 lat temu

Mejgosia jest taki portal Godealla. Na ich stronie są 43 serwisy zakupów grupowych z całej Polski. Często też można kupić w promocyjnych cenach również masaże kamieniami. Proszę sprawdzić bo faktycznie są duże rabaty na wszystko -:)

mejgosia

7 lat temu

Tak, ale jak znaleźć tego profesjonalistę? Zaraz pobuszuję po necie , bo chętnie bym z tego skorzystała, oczywiście, jeśli jest to w rozsądnej cenie! 😉

drobina

7 lat temu

Słyszałam wiele pozytywnych opinii o masażu kamieniami, ale taki masaż, niestety nie dla mnie, między innymi z powodu kłopotów z żylakami 🙁

Zostaw komentarz