Kultura Styl życia

Rodzinne sekrety – Krystyna Mirek

Rodzinne sekrety – Krystyna Mirek

Już 24 marca ukaże się wznowienie II tomu cyklu Jabłoniowy Sad. Krystyna Mirek zabierze nas do podkrakowskiego miasteczka, gdzie Jan od lat prowadzi księgarnię. Teraz nad nią oraz sadem zawisły czarne chmury. Dlaczego warto sięgnąć po powieść Rodzinne sekrety?

Podział spadku po latach

I tom kończy się wraz z telefonem brata Jana, który zamierza przyjechać z USA, aby odebrać swoją część majątku po rodzicach. Przez 40 lat bracia nie uregulowali tej kwestii. Teraz jednak nadeszła pora na to, aby się rozliczyć. Jan znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Nie chciałby sprzedawać księgarni, chociaż ta nie generuje wielkich zysków, ponieważ jest czwartym pokoleniem, który ją prowadzi. Poza tym Jan nie wyobraża sobie innej pracy, podobnie jak jego córka Aniela. Z drugiej strony nie chciałby się też pozbywać sadu czy rodzinnego domu. Z czegoś jednak będzie musiał zrezygnować, aby spłacić brata.

Tęsknota za pierwszą miłością

Równolegle Aniela postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Zaczyna tęsknić za ojcem swojej córki.  Zastanawia się, czy przed laty podjęła dobrą decyzję, uciekając od mężczyzny, nic nie mówiąc mu o ciąży. Co ciekawe, Aniela zatarła za sobą wszelkie ślady, aby ten jej nie znalazł. Ma o nim jak najgorsze mniemanie. Uważa, że nie chciał dzieci, więc informacja o ciąży, by go nie ucieszyła. Na dodatek miał porywczy charakter i wiele złamanych serc na koncie. Aniela postanawia go jednak odszukać. W  tym celu wyrusza do Warszawy. Co wyniknie z tego spotkania po latach? Czy mężczyzna wpadnie w gniew? Kim tak naprawdę jest i dlaczego Aniela ukrywała go przed swoją rodziną, w tym siostrami?

Trudne relacje z byłym mężem

Maryla natomiast nie najlepiej radzi sobie finansowo. Chociaż na co dzień pracuje w korporacji, to jej zarobki nie dają jej zbytniej niezależności. Gdy alimenty od byłego męża nie spływają w terminie, postanawia wyjaśnić tę sprawę. Nie ma już bowiem za co kupować jedzenia dla dzieci. Niestety, okazuje się, że jej eks wydał wszystkie środki na zakup kurtek oraz podręczników dla córek swojej obecnej partnerki. Maryla czuje, że Marcin odrzucił nie tylko ją, ale też swoich synów.  Bardzo boli ją ta sytuacja, ale postanawia zawalczyć o prawa własnych dzieci. Jednocześnie Maryla uświadamia sobie, że wciąż coś czuje do byłego męża. Czy jednak są jakiekolwiek szanse na powrót, gdy ten tak bardzo zbliżył się z Pauliną?

Rodzinne sekrety – powieść o ludzkich problemach

Rodzinne sekrety to powieść, która budzi ogromne emocje. Nieustannie wychodzą na jaw tajemnice poszczególnych bohaterów. Niektóre z nich okazują się sporą niespodzianką. Krystyna Mirek po raz kolejny udowodniła, że choć porusza trudne tematy, potrafi czynić to z lekkością. Rodzinne sekrety to powieść nieco mniej radosna od I tomu, cała rodzina boryka się bowiem z licznymi problemami. Nikt do końca nie jest zadowolony ze swojego życia. Doskonale obrazuje to sad, który uległ zniszczeniu podczas sierpniowej burzy. Rodzinne sekrety kończą się w sposób, który pozostawia niedosyt i zachęca do sięgnięcia po kolejną część sagi.

Komentarze (4)

Goplana

6 miesięcy temu

Ja też chętnie przeczytam tę książkę. Krystyna Mirek jest obecnie jedną z moich ulubionych autorek, ale nie znam sagi Jabłoniowy Sad.

Zostaw komentarz