NTM Objawy NTM
Rodzaje NTM

Z przeprowadzonych badań wynika, iż nietrzymanie moczu jest najczęstszą dolegliwością zgłaszaną podczas wizyty u ginekologa. Z inkontynencją, o różnym stopniu nasilenia, zmaga się co czwarta kobieta.
Na problem nietrzymania moczu cierpią kobiety, u których poród przyniósł komplikacje. U pań często występuje mimowolny wyciek niewielkiej ilości moczu. Niektórzy to zjawisko utożsamiają z inkontynencją. W rzeczywistości mimowolny wyciek kilku kropel moczu jest normą i wynika z fizjologii pęcherza moczowego oraz cewki moczowej.
rodzaje NTM
Współczesna medycyna wyróżnia kilka rodzajów inkontynencji. Choroba może przyjąć postać:
- nietrzymania moczu z naglących parć
- wysiłkowego nietrzymania moczu
- odruchowego nietrzymania moczu
- pozazwieraczowego nietrzymania moczu
- nietrzymania moczu z przepełnienia.
Nietrzymanie moczu z naglących parć
W przypadku nietrzymania moczu z naglących parć mamy do czynienia z niekontrolowanym wyciekiem moczu, który stanowi następstwo nadwrażliwości czuciowej pęcherza moczowego.
Odruchowe nietrzymanie moczu
Z kolei odruchowe nietrzymanie moczu wiąże się z mimowolnym popuszczaniem moczu. Za zaistniały problem odpowiadają niepohamowane skurcze mięśnia wypieracza moczu. Skurcze mogą być wywołane uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub chorobą neurologiczną.
Irmina
Z przeprowadzonych badań wynika, iż nietrzymanie moczu jest najczęstszą dolegliwością zgłaszaną podczas wizyty u ginekologa. Z inkontynencją, o różnym stopniu nasilenia, zmaga się co czwarta kobieta.
Nietrzymanie moczu z przepełnienia
Osoby, które zmagają się z nietrzymaniem moczu z przepełnienia, bezwiednie oddają mocz przy przepełnionym, rozciągniętym pęcherzu. U źródeł problemu znajdują się zaburzenia mechanizmu opróżniania pęcherza.
Pozazwieraczowe nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu pozazwieraczowe wiąże się z mimowolnym wyciekiem moczu przez anatomiczną przetokę, czyli nieprawidłowe połączenie układu moczowego z pochwą. Ten problem może być wywołany ektopowym moczowodem, przetoką moczowodowo-pochwową, przetoką pęcherzowo-pochwową, przetoką cewkowo-pochwową.
Inkontynencja wiąże się z dyskomfortem. Osoba, która boryka się z tą przypadłością, nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do wycieku moczu. Ta nieprzewidywalność ogranicza chorego. Osobom, które zmagają się z inkontynencją, z pomocą przychodzą wkładki urologiczne. Do czołowych producentów należą Seni i Tena.
Irmina
« Psychiczne i fizyczne konsekwencje niedoboru estrogenu u kobiet
pati25
8 lat temu
Wyróżnia się różne rodzaje NTM.Tej przykrej dolegliwości.
Dla osób z tą dolegliwością pomocne okazują się wkładki urologiczne
elle@elle
8 lat temu
O właśnie ja to mam ,zwłaszcza jak zakaszlnę lekkie popuszczanie i częste oddawanie moczu,gienkolog stwierdzil u mnie obniżenie macicy i globulki hormonalne na przyrost śluzówki :)))