Dbaj o włosy i paznokcie Uroda

Reverse manicure – pomysł na modne paznokcie

reverse manicure

Trendy zmieniają się nie tylko w makijażu. Równie ważny jest manicure, który stanowi naszą wizytówkę. Na letni czas proponujemy efektowny i zarazem oryginalny reverse manicure. Poznajcie nowy pomysł na modne paznokcie!

Reverse manicure dla każdej z nas

Zapewne doskonale wiecie, jak prezentuje się klasyczny french. Białe końcówki paznokci stały się kwintesencją elegancji i klasy. French manicure stał się ulubionym manicurem panien młodych i kobiet biznesu. Swój urok zawdzięcza delikatnym, mlecznym barwom lakierów. Reverse manicure nawiązuje do frencha. Jednak podejście jest nieco bardziej awangardowe. Typową dla frencha końcówkę, przenosimy na początek płytki, gdzie styka się ze skórą. I tak, kolorowe paski na paznokciach zyskały miano reverse manicure. To propozycja dla każdej kobiety, ponieważ sami decydujemy, jakich kolorów i wykończeń użyjemy. Trzeba przyznać, że to sprytny manicure w przypadku odrastającej hybrydy. Widoczną przerwę możemy zakryć barwną emalią czy ozdobami i gotowe, mamy modny manicure, który z pewnością wytrzyma do kolejnej wizyty u kosmetyczki.

Jak wykonać reverse manicure?

Odwrócony manicure wykonać możemy samodzielnie. Nie musimy umawiać się na wizytę do kosmetyczki, choć w salonie również możemy skorzystać z takiej usługi. Reverse manicure to połączenie dwóch kolorów. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór ciemniejszego lakieru, jako emalii bazowej, na całą płytkę paznokcia. U nasady płytki powinniśmy wybrać jasny bądź kontrastujący kolor. Pięknie będzie prezentować się pastelowa róż ze złotem czy turkus z bielą. Przy takim stylu śmiało możemy poeksperymentować z kolorami. Tradycyjny lakier, do tych charakterystycznych pasków możemy zastąpić tym metalicznym czy brokatowym lub doklejanymi ozdobami do paznokci. Pamiętajmy, by raczej zrezygnować z koloru przypominające płytkę paznokcia, gdyż może prezentować się jak naturalny odrost. Lakierem bazowym malujemy płytkę, a po wyschnięciu wykonujemy odwrócony manicure, za pomocą przyklejanych pasków lub mini pędzelka do zdobień. Całość możemy zabezpieczyć bezbarwną emalią.

manicureW sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji na modny reverse manicure. W swoich kosmetyczkach z pewnością macie lakiery, które można by wykorzystać w takim stylu malowania paznokci. Zachęcamy więc do zabawy i testowania nowych trendów, by odnaleźć idealne połączenia kolorystyczne, na wiosenno-letni czas.

Katarzyna Antos

Komentarze

Mindi

3 lata temu

Gdy pojawiła się moda na różnokolorowe paznokcie to długo nie mogłam się do tego przyzwyczaić. Pewnego razu, przed ważną uroczystością, odkleił mi się lakier z dwóch paznokci, koleżanka szybko domalowała mi płytki pasującym lakierem w innym kolorze. Bardzo spodobało mi się to. Dlatego myślę, że reverse-manicure to świetny sposób na piękne i zadbane paznokcie. Nie ma w tym nudy a przy okazji można wykorzystać resztki lakieru do paznokci 🙂

Zostaw komentarz