Kultura Styl życia

Requiem – Anna Bellon

Requiem Anna Bellon

Requiem to powieść należąca do nurtu new adult, w której ukazano historię dwojga młodych ludzi. Anna Bellon postanowiła przeciąć drogi Łucji, która pozostaje pod wpływem apodyktycznych rodziców z mężczyzną z przeszłością. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Kobieta pod wpływem apodyktycznego ojca

Łucja, choć nie jest już dzieckiem, wciąż słucha apodyktycznego ojca, który wraz z matką mówi jej, jak ma żyć.  Dziewczyna wprawdzie sprawia wrażenie wolnej i niezależnej, ale to tylko pozory. Maska, za którą kryje się bezradna młoda kobieta, pozbawiona całkowicie asertywności i umiejętności decydowania o swoim życiu.  Alek, którego na swej drodze spotyka Łucja, ma silny charakter, jest postacią wyrazistą i niezależną. Nie poznajemy tutaj jednak typowego bad boya, lecz mężczyznę z krwi i kości, którego dręczą jakieś niewyjaśnione sprawy z przeszłości.

Miłość, która rodzi się powoli

Uczucie, które pojawia się między Łucją a Alkiem nie ma nic wspólnego z piorunem sycylijskim. Relacja rozwija się stopniowo, w naturalny sposób i bazuje też na osobowości głównych bohaterów, a nie tylko ich fizyczności. Tych dwoje młodych ludzi służy sobie pomocą i zrozumieniem. Alek i Łucja są wobec siebie szczerzy.

Anna Bellon w powieści Requiem pokazuje, jak wiele problemów może przysporzyć apodyktyczna rodzina, która stawia swoim dzieciom bardzo wysokie oczekiwania i odbiera im wolność. Autorka porusza też temat wyobcowania i niezrozumienia, które prowadzą do samotności.

Anna Bellon w powieści Requiem udowodniła, że potrafi stworzyć wiarygodne dialogi i nie brakuje jej pomysłów na ciekawe poprowadzenie akcji. Jej pióro jest lekkie, przez co książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz