Miłość i związki

Relacje damsko-męskie na zakręcie – jak je uratować?

relacje damsko męska

Czasem z różnych powodów relacje damsko-męskie znajdują się na zakręcie.  Jak je uratować? Co zrobić, gdy wydarzyło się coś, co nadszarpnęło naszą znajomość? Miłość to uczucie, o które warto walczyć do samego końca.

Im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że kryzys nie zawsze oznacza koniec relacji. Masz szansę uratować znajomość, zwłaszcza gdy drugiej osobie wcześniej na tobie naprawdę zależało. Trudno się odkochać z dnia na dzień, to proces, który trwa kilka miesięcy. Zatem im szybciej połapiesz się, że sprawa została przez ciebie zawalona i chcesz, żeby między wami było tak jak kiedyś, tym masz większe szanse odzyskać ukochaną osobę. Ona jeszcze nie zdążyła o tobie zapomnieć, więc prawdopodobnie istnieje pewna iskra, którą wystarczy wskrzesić.

Normalnie rozmawiaj

Zakładamy, że zawsze zachowywaliście się wobec siebie z klasą. Aby uratować waszą relację, należy zacząć się odzywać i umawiać na spotkanie. Początkowo może wydawać się to dość trudne, w końcu między wami na pewien czas zapadła cisza. Niemniej da się to zrobić w naturalny sposób. Można po prostu napisać lub zadzwonić, zadawać normalne pytania – tak jakby nic złego się nie stało.  Nikt jeszcze nie obraził się z powodu pytania: jak mija ci dzień/co dziś porabiasz? Nie trzeba nawiązywać do ostatnich wydarzeń. Można po prostu normalnie porozmawiać tak, jakby nic się nie stało.

Relacje damsko-męskie na zakręcie mogą uratować spotkania

Pisanie i dzwonienie to ważne czynności, ale powinny dążyć do spotkania. Na początek warto zaproponować coś niezobowiązującego – wspólny wypad na piwo, pizzę, spotkanie w większym gronie znajomych. Spotkania i wiadomości wysyłane pomiędzy spotkaniami sprawią, że znowu pojawimy się w życiu drugiej osoby. Jeśli ona wciąż nas kocha, ma do nas sentyment, to uczucia powrócą wraz z intensywnym kontaktem.

Dąż do dotyku i miłej rozmowy

Aby wskrzesić dawną iskrę, można podczas powrotu ze spotkania przytulić, objąć, pocałować drugą osobę. Zarówno kontakt słowny, jak i fizyczny mają tutaj ogromne znaczenie. Jeśli chcesz uratować tę relację, musisz zacząć się spotykać i rozmawiać z ukochaną osobą.  Nie zastanawiaj, kiedy i jak wypada odezwać się do drugiej osoby. Po prostu napisz! Zapytaj, jak mija jej dzień, po czym zaproponuj wspólne wyjście. Pamiętaj, że najbardziej niezobowiązujące są spacery i wypady na piwo/pizzę.  Możesz zawsze ubrać to odpowiednio w słowa: jest dzisiaj tak słonecznie, że zamierzam skorzystać z pięknej pogody.  Masz ochotę przyłączyć się do spaceru? Albo: jadę do parku, chcę się trochę przejść – chcesz dołączyć?

Nie tak łatwo jest się odkochać

Nie ma sensu bać się spotkania. Zobacz – druga osoba nie zrobiła Ci do tej pory żadnej awantury, nie ciągnie niewygodnego tematu. Warto zatem podejść do sprawy na luzie i po prostu umówić się na spotkanie z nadzieją, że uda się spędzić czas w miłej atmosferze. Na razie nie zakładaj żadnego scenariusza, na pewno należy dążyć do odbudowy dobrego kontaktu i dotyku.  W ten sposób można obudzić ciepłe uczucia, które do niedawna druga osoba do ciebie żywiła. Pamiętaj, nie tak łatwo jest się odkochać, więc masz ogromne szanse na sukces, jeśli zaczniesz działać już dziś.

Komentarze (3)

pati25

4 lata temu

Wszystko piękna co się dobrze kończy.Te rady mogą pomóc.Ale gorzej jak partner nie chce z nami ani rozmawiać/.W ogóle nie chce słuchać naszych wyjaśnień

Emilly27k

4 lata temu

Wszystko zależy od podejścia do relacji damsko- męskich.
Rozmowę zawsze należy przeprowadzić sympatycznie. Wytłumaczyć sobie co by się chciało zmienić w związku. Nie ma czego się wstydzić jeśli chodzi o zwracanie uwagi. Najgorzej jest tłumić emocje w sobie.

Irena

4 lata temu

Czasami coś zaczyna się psuć i wtedy jak najszybciej należy zacząć działać. Nie możemy pozwolić, aby ta przepaść zaczęła się powiększać, bo z czasem możemy stać się sobie coraz bardziej obcy.
A skoro jesteśmy razem, to znaczy, że coś nas połączyło i to coś należy dbać.
Nie pozwólmy przede wszystkim, aby ktoś obcy stał się bardziej przyjazny naszej połówce niż my, bo to może oznaczać początek końca.
W dzisiejszych czasach tak łatwo wyrzuca się miłość do śmietnika i szuka nowej, zamiast naprawiać starą, która może okazać się czymś najlepszym co nas w życiu spotkało.

Zostaw komentarz